13 червня 2021, неділя

На Кіровоградщині батьки підозрюють, що син скоїв самогубство через товариша по службі

Суїцид через кредити. На Кіровоградщині після повернення з армії застрелився 20-річний хлопець. Перед цим у соцмережі він вказав прізвище винного у своїй смерті. За словами юнака, товариш по службі загнав його у боргову яму. Аби не обтяжувати батьків кредитами, той вирішив вкоротити собі віку.

Деталі трагедії –  у наступному матеріалі сайту Златопіль.

Фатальний постріл пролунав у селі Свердликове Голованівського району надвечір 18 квітня. Із саморобної зброї Владислав Юзвик просто на подвір’ї поцілив собі у скроню. В цей час його родичі були вдома.

“Я не чула нічого. Тоді син менший каже, що Владік хлопушки стріляє”, – згадує мати загиблого Леся Юзвик.

У цей момент батькам подзвонила родичка і повідомила, що Владислав на своїй сторінці у соцмережі написав про намір скоїти самогубство. Ті сприйняли це як невдалий жарт. Подумали, невідомі підібрали пароль до синової сторінки і пишуть тепер замість нього. Мати вийшла на подвір’я, аби розповісти про почуте синові. Відразу попрямувала за будинок – там був найкращий інтернет, тож Владислав полюбляв проводити там час. Ще живого сина мати знайшла під грушею:

“Це він тут лежав, ось ямки в землі – це папа тут повикопував його кров. Я не зрозуміла відразу, що сталося, чую – тільки храпи. Підбігла до нього, підняла за голову, дивлюся – в мене всі руки в крові. Він живий ще був. Тато ще з пів години тримав його”.

Швидкою юнака доставили до лікарні, але пульсу вже не було.

“Хлопець був доставлений на приймальний покій в агональному стані. Допомога надавалася, але, на жаль, травма була отримана несумісна з життям, тому ми нічого не могли зробити”, – говорить травматолог Новоархангельської багатопрофільної лікарні Руслан Мельник.

Сусіди вчинком Владислава шоковані. Говорять, що був юнак позитивний, спокійний, врівноважений. Ніхто й подумати не міг, що він наважиться на такий крок.

 

“Я б про нього не сказав би такого, щоб поганого – нормальний, спокійний він, ми виросли з ним разом. Що сталося, не знаю, він нікому нічого не розповідав, навіть батькам”, – ділиться Сергій, який живе по сусідству з родиною Владислава.

Хлопець займався спортом, місцеві характеризують його лише позитивно, – додають в сільраді. Що могло статися – можуть тільки припускати.

“Він був совісним, нормальним, ніяких проявів якогось негативного характеру від нього не було ніколи”, – коментує сільський голова Свердликового Василь Бовкун.

Чому пішов із життя, на відео у мобільному пояснює сам Владислав. Зізнається: не витримав морально:

“Я уже тиждень не сплю, я не можу нічого нормально сприймати. В мене їде дах. Я більше нічого не можу зробити”.

Чому вкоротив собі віку, юнак написав і у соцмережі. За словами Владислава, товариш по службі шантажем і обманом видурив у нього близько 25 тисяч гривень. Через це хлопець потрапив у боргову яму. Йому довелося взяти кредити, частину кредитів на його ім’я оформив ймовірний шахрай.

“Це все через нього. Він вже більше трьох місяців не повертає мені гроші і за ці три дні вже виманив з мене більше 20 тисяч”, – розповів Владислав Юзвик у своєму відеозверненні.

Владислав був найстаршим із трьох дітей. Мав плани на майбутнє. Планував й надалі займатися спортом – вже після його смерті додому поштою надійшло спортивне харчування, яке замовляв юнак. Мріяв про новий телефон, інтернет-магазин з продажу одягу.

“Він сам турнік зробив, він у мене ніколи алкоголю не вживав, не палив, він не лаявся при мені ніколи”, – твердить мати.

Жінка розповідає, що помічала, що з сином коїться щось недобре. Але про фінансові проблеми знала лише поверхово – юнак не хотів її хвилювати. Знала, що товариш по службі довго не повертав йому борг, через це син дуже переживав. Начебто, син мав надсилати нові й нові перекази, аби повернути усі свої гроші. На переконання Олесі Юзвик, хлопець пішов на суїцид, аби не обтяжувати батьків своїми клопотами.

“Всі гроші, які були, які тато заробляв, привіз із заробіток, ми вкладали в нову хату, бо хотіли звідси виїхати, – плаче мати і зазначає, що знайшла б потрібні синові кошти, аби він лише їй довірився. 

“Я з ним за декілька днів до цього говорила, що бачу, що з цими грошима якісь проблеми. Тільки, кажу, не залазь в кредити, бо ці кредити тебе вб’ють…І оце як наче наврочила”, – каже Леся Юзвик.

У причинах трагедії рідні Владислава намагалися розібратися самотужки. Кажуть, синові побратими з військової частини здивовані, що Владислав зв’язався із юнаком, прізвище якого назвав у соцмережі та відеозверненні. З їхніх слів, товариш по службі – ігроман та вживає наркотики. Нині “втік у психлікарню, аби його ніхто там не дістав”. Найбільше батьки бояться, що з часом ажіотаж навколо синової смерті вщухне, а винуватець залишиться без покарання. Рідні Владислава дякують усім, хто підтримав їх бодай словом у такому горі. Інших просять не судити ні покійного Владислава, ані їх з чоловіком.

Нині поліція відкрила провадження за статтею “Доведення до самогубства”. Санкція передбачає до трьох років позбавлення волі. Причетність до смерті Владислава його товаришів по службі наразі перевіряють.

Лілія Кочерга

На Кіровоградщині батьки підозрюють, що син скоїв самогубство через товариша по службі
4 голос[ів]

Посівний матеріал, ЗЗР, мікро та мінеральні добрива від Агроімпульс

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований