12 липня 2020, неділя

На Кiровоградщинi батьки та учнi влаштували акцiю протесту (ВIДЕО)

Жителi сiл Несваткове та Бiрки Олександрiвського району Кiровоградської областi влаштували акцiю протесту бiля опорної школи в райцентрi.

Про це йдеться у сюжетi Суспiльного, iнформує Златопiль.

Протестували проти закриття в сiльських школах 10-х i 11-х класiв i переведення дiтей в опорну школу – розповiла учасниця акцiї Валентина Кiрман. Пропозицiя – новий навчальний рiк розпочати в новiй школi – батькам не подобається.

Бiля примiщення школи в Олександрiвцi зiбрались два десятки батькiв та учнiв. За словами жительки села Бiрки Валентини Кiрман, про закриття старших класiв їм повiдомили на нарадi в школi: 

”Сказали, що переводять до опорної школи – Олександрiвської школи №2. Ми не хочемо їздити. Дiтей будуть пiдвозити автобусами. Але це нерегулярно, особливо – в зимовий час, коли дороги складнi. У нашiй школi зараз близько 150 учнiв – разом з початковою школою. 10-й клас – 10 дiтей, 11-й – 8”.

Жителька села Бiрки Лариса Лєщонок на акцiю протесту приїхала з донькою, яка навчається в 10-му класi: 

”Нас не попередили завчасно, хоча б наприкiнцi 9-го класу. Ми хочемо закiнчити 11-й клас у своїй школi, зi своїм класним керiвником. Я не можу уявити свою дитину в iншiй школi, в iншому колективi”.

За словами жителя села Несваткове Вiталiя Бурих, у тамтешнiй школi майже сотня дiтей:

”Я не знаю жодного села, яке б процвiтало пiсля закриття школи. 00.15 У мене син зараз навчається в 6-му класi, переходить у 7-й. Приїхав сюди, бо через 2 роки це i нас стосуватиметься. Якщо зараз почнуть возити дiтей в опорнi школи, то наших дiтей ми не зможемо вiдстояти”.

Директор опорної школи (олександрiвського навчально-виховного об’єднання №2 – ред.) Олександр Зiнченко пояснив, що фiлiї в селах Бiрки i Несваткове не закривають, а в опорну школу до карантину привозили близько 200 дiтей i проблем з пiдвозом дiтей не було. З його слiв, 10-тi та 11-тi класи планує закрити у трьох фiлiях навчально-виховного об’єднання – це школи у селах Бiрки, Несваткове i Пiдлiсне:

 ”Причина в тому, що потрiбно привести структуру освiти у вiдповiднiсть до сьогоднiшнього законодавства. Законодавство говорить про те, що фiлiя закладу може надавати послуги з початкової i базової освiти. На даний момент у цих фiлiях функцiонують старшi школи. Тому вихiд один – закривати старшу школу i забезпечити пiдвезення дiтей i їх навчання у опорному закладi. У Несваткiвськiй фiлiї навчається близько 12 старшокласникiв, у Бiркiвськiй – до 24”.

Директор олександрiвського навчально-виховного об’єднання №2 Олександр Зiнченко пояснив, що фiлiї в селах Бiрки i Несваткове не закривають

Директор олександрiвського навчально-виховного об’єднання №2 Олександр Зiнченко пояснив, що фiлiї в селах Бiрки i Несваткове не закривають

За словами голови Олександрiвської районної ради Григорiя Гончаренка, якщо у класi бiльше 5 учнiв, його не закриють:

”Засновником навчально-виховних об’єднань є районна рада. У нас є 5 опорних шкiл. Всi вони мають вищий ступiнь – дають повну загальну середню освiту. Директори – на контрактах. Тому вони зацiкавленi, щоб кiлькiсть дiтей у цих школах збiльшувалась. Безумовно, вони трохи забiгають наперед, i намагаються самi, автоматично перетягти зi своїх фiлiй дiтей у опорнi заклади. Проте засновник (депутати райради – ред.) сам вирiшує: лiквiдувати, утворити чи реорганiзувати заклад, або понизити його ступiнь. Такого рiшення не ухвалювали i поки не плануємо. Ми фiнансуємо цi заклади i будемо фiнансувати й надалi”.

Голова Олександрiвської районної адмiнiстрацiї Андрiй Лапа розповiв, що до жовтня у школах змiн не буде:

 ”25 жовтня у нас вибори. Не буде районних адмiнiстрацiї i ради, буде об’єднана територiальна громада зi своїми органами. Буде iнший пiдрахунок фiнансiв, що може вплинути на подальшу долю навчальних закладiв, щоб не було розриву в учбовому процесi”.

На думку голови райдержадмiнiстрацi, в олександрiвськiй опорнiй школi умови для навчання кращi нiж у сiльських школах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В одному з мiст Кiровогрaдщини для молодi стaртувaв “Селфi-мaрaфон”

На Кiровоградщинi батьки та учнi влаштували акцiю протесту (ВIДЕО)
Оцінити цей запис

elflora

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований