12 липня 2020, неділя

На Кіровоградщині блискавка позбавила родину житла (ФОТО)

Сім’я з двома дітьми лишилася без даху над головою через блискавку в селі Новий Стародуб Петрівського району. Удар був такої сили, що на старенькому будинку підірвало дах. Громовиця зруйнувала стіни, вибила вікна, потрощила меблі і техніку. Діти дивом не постраждали. Господиня отримала численні садна та травму очей. Тепер лікарі борються за те, аби відновити зір потерпілій. У селі, де хазяйнувала стихія, побували журналісти сайту Златопіль.

Ще у п’ятницю в цьому будинку мешкала сім’я з дітьми шести і семи років. Після удару громовиці сімейне гніздо перетворилося на руїни.

“Години мабуть о 23-й стався сильний такий розряд по всьому селу, ну, а в цьому районі, виявилося, потрапила блискавка в хату. Постраждала дружина, діти трохи, хто був дома, а чоловік якраз був на під’їзді”, – розповідає Віктор Заїка, очільник Новостародубської сільської ради.

“Чотири хати син не доїхав, як удар блискавки «бух», хлопок такий. Каже, забігаю в хату, жінка стоїть вся в крові, а діти кричать по куткам. Одні кажуть – кульова блискавка. Син каже – не знаю. Від стовпа пішло сюди прямо в хату”, – додає Євген Ворона, свекор потерплої.

28-річну Анжелу із травмою очей відразу госпіталізували. Нині жінку прооперували. Пережите вона згадує із жахом:

“Беру телефон, відкриваю чохол і свист такий, різкий біль, спалах, мене скинуло з ліжка. Чую, діти плачуть, я не можу відкрити очі, тому що все затікає, все пече, я чую, щось горить, я руками давай хоч трошки струшувати, коли чоловік зайшов, вивів нас усіх”, – каже вона і додає, що під час негоди, зачинила всі вікна і двері, а електроприлади вимкнула.

На ліжку біля дружини плаче чоловік. Пояснює: в один момент міг втратити найдорожче.

“Дружина просто невкрита була, діти вкриті, їх цією хвилею ударною перевернуло і закрило цим всім”, – говорить Ростислав Лига.

На ліве око Анжела нині не бачить зовсім, але лікарі прогнозують, що зір відновиться хоча б на половину.

“Травма важка, ми ще не знаємо, що там буде із сітківкою, сьогодні буде проведена ультразвукова діагностика, якщо немає відшарування, то шанси на відновлення зору в неї є”, – прокоментувала Тетяна Воскобойнік, завідуюча відділенням Кіровоградської обласної лікарні.

А от відновити будинок навряд чи вдасться, – говорить голова Петрівської РДА Валерій Больбот:

“Ну, я не бачу там, що буде відновлення, тому що удар настільки великий був, що навіть бачу, стеля підскочила”.

За 23 роки роботи ніколи не бачив, щоб блискавка накоїла такої біди, – каже начальник розподільних електромереж Петрівського району Віталій Писаренко. Припускає, – у дім потрапила кульова блискавка. Ймовірно, в оселі “гуляли” протяги. Жінка ж постраждала, оскільки взяла до рук мобільний – радіохвилі підсилили заряд:

“Щоб цього не траплялося, треба під час грозового сезону закривати вікна, двері, повимикати треба електричні прилади, не користуватися мобільним телефоном”.

Допомогти із житлом потерпілим від нещадної стихії обіцяють місцеві чиновники. Поки ж чоловік Анжели разом із дітьми мешкають у родичів.

Допомогти можна, перерахувавши кошти на картку Ростислава, – 4149 4991 3788 4571

Лілія КОЧЕРГА

На Кіровоградщині блискавка позбавила родину житла (ФОТО)
5 голос[ів]

elflora

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований