22 листопада 2019, п’ятниця

На Кiровоградщинi лiсорубам-правопорушникам тепер загрожує нове покарання

З 1 сiчня 2019 року вступили в дiю новi пiдвищенi штрафи за незаконну рубку i знищення лiсових культур та молодняка.

Про це повiдомляє прес-служба Кiровоградського ОУЛМГ, iнформує Златопiль.

Вiдповiднi змiни, передбаченi Законом України “Про внесення змiн до деяких законодавчих актiв України щодо збереження українських лiсiв та запобiгання незаконному вивезенню необроблених лiсоматерiалiв”, вносяться до Кодексу України про адмiнiстративнi правопорушення, Кримiнального кодексу України, Кримiнального процесуального кодексу України та Закону України “Про особливостi державного регулювання дiяльностi суб’єктiв пiдприємницької дiяльностi, пов’язаної з реалiзацiєю та експортом лiсоматерiалiв”.

Наприклад, незаконна порубка i пошкодження дерев або чагарникiв; перевезення, зберiгання незаконно зрубаних дерев або чагарникiв; знищення або пошкодження лiсових культур, сiянцiв або саджанцiв у лiсових розсадниках i на плантацiях, а також молодняка природного походження i самосiву на площах, призначених пiд лiсовiдновлення, – тягтиме за собою накладення штрафу на громадян вiд п’ятнадцяти (255 грн) до тридцяти (510 грн) неоподатковуваних мiнiмумiв доходiв громадян i на посадових осiб – вiд сiмдесяти п’яти (1275 грн) до ста п’ятдесяти (2550 грн) неоподатковуваних мiнiмумiв доходiв громадян.

Тi самi дiї, вчиненi особою, яку протягом року було пiддано адмiнiстративному стягненню за одне з перелiчених вище порушень, – штраф на громадян вiд тридцяти (510 грн) до шiстдесяти (1020 грн) неоподатковуваних мiнiмумiв доходiв громадян i на посадових осiб – вiд трьохсот (5100 грн)  до шестисот (10200 грн) неоподатковуваних мiнiмумiв доходiв громадян.

Також вводиться кримiнальна вiдповiдальнiсть за перемiщення через митний кордон України поза митним контролем або з приховуванням вiд митного контролю лiсоматерiалiв або пиломатерiалiв цiнних та рiдкiсних порiд дерев, лiсоматерiалiв необроблених, а також iнших лiсоматерiалiв, заборонених до вивозу за межi митної територiї України.

Такi незаконнi дiї каратимуться позбавленням волi на строк вiд трьох до п’яти рокiв.

Якщо особа вчинить такi протизаконнi дiї знову або за попередньою змовою групою осiб, або службовою особою з використанням влади чи службового становища, або у великому розмiрi – каратиметься позбавленням волi на строк вiд п’яти до десяти рокiв з позбавленням права обiймати певнi посади або займатися певною дiяльнiстю на строк до трьох рокiв та з конфiскацiєю майна.

Якщо ж такi незаконнi дiї вчинятимуться органiзованою групою чи в особливо великому розмiрi – каратиметься позбавленням волi на строк вiд десяти до дванадцяти рокiв з позбавленням права обiймати певнi посади або займатися певною дiяльнiстю на строк до трьох рокiв та з конфiскацiєю майна.

Окрiм того, кримiнальна вiдповiдальнiсть у разi заподiяння iстотної шкоди пiдвищуватиметься i за незаконну порубку або незаконне перевезення, зберiгання та збут лiсу. За такi незаконнi дiї штраф становитиме вiд тисячi (17000 грн) до тисячi п’ятисот (25500 грн) неоподатковуваних мiнiмумiв доходiв громадян або арешт на строк до шести мiсяцiв, або обмеження волi на строк до трьох рокiв, або позбавлення волi на той самий строк.

У разi, якщо такi незаконнi дiї будуть вчиненi у заповiдниках або на територiях чи об’єктах природно-заповiдного фонду, або в iнших особливо охоронюваних лiсах – вони каратимуться штрафом вiд тисячi п’ятисот (25500 грн) до двох тисяч (34000 грн) неоподатковуваних мiнiмумiв доходiв громадян або обмеженням волi на строк вiд трьох до п’яти рокiв, або позбавленням волi на той самий строк.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Яке місце у кoнкурсі краси пoсіла ялинка з Кірoвoградщини? (ФOТO)

Якщо незаконна порубка або незаконне перевезення, зберiгання та збут лiсу спричинили тяжкi наслiдки – каратимуться позбавленням волi на строк вiд п’яти до семи рокiв.

Також Законом встановлюється обмеження внутрiшнього споживання вiтчизняних лiсоматерiалiв необроблених у розмiрi 25 мiльйонiв кубiчних метрiв на рiк.

На Кiровоградщинi лiсорубам-правопорушникам тепер загрожує нове покарання
Оцінити цей запис

ambit

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований