17 травня 2024, п’ятниця

На Кіровоградщині люди з ВІЛ відчувають підтримку і у війну

– Вiйна… Хто б мiг подумати, що вона буде в нинiшньому столiттi. Ми зараз свої зусилля множимо у мiльйони разiв, щоб допомагати людям, – розпочинає свою розмову соцiальний працiвник проєкту HealthLink: «Прискорення зусиль України з метою подолання епiдемiї ВIЛ» Роман Кузьменко, продовжуючи, що люди з ВIЛ, якi перебувають у зонi бойових дiй, вiдчувають нашу пiдтримку.

Так сталося, що люди з ВIЛ про свiй позитивний статус розповiдають лише найближчим, або – нiкому. Дискримiнацiя у суспiльствi – найперша причина. У непросту ситуацiю вони потрапили зараз, коли вiйна, коли змушенi сидiти в укриттi i чекати продуктiв харчування, засобiв гiгiєни i …АРВ-терапiї (лiкiв, якi життєво необхiднi).

– I якщо продукти чи iншi речi легше попросити у волонтерiв, то про АРВ-терапiю вони не скажуть, щоб не розкривати свiй ВIЛ-позитивний статус. Були у мене такi клiєнти, соцiальний супровiд яких я здiйснював рiк тому чи бiльше. Ми пiдтримували зв’язок, адже з багатьма довiрливi стосунки. Розкажу iсторiю ВIЛ-позитивного Iвана. Вiн стоїть на облiку в Кiровоградському обласному СНIД-центрi, де i отримував терапiю, а працює в Києвi. Ранiше для нього не було складно приїхати i отримати терапiю на мiсяць. Та коли почалися обстрiли i не було лiкiв, вiн зателефонував менi. Звiсно, я вiдгукнувся, отримав терапiю у медзакладi i думав, як передати далi. Дуже врятували в цiй ситуацiї волонтери iз волонтерського центру «Кроп. Хаб», якi везли гуманiтарну допомогу до столицi. Власне, ними я i передав лiки. Iван телефонував i щиро дякував. На серцi стало спокiйно, що люди з ВIЛ, яким ми, соцiальнi працiвники, прививаємо прихильнiсть до лiкування, вiдповiдально ставляться до свого здоров’я, навiть коли сидять в укриттях, коли чути свист куль. I таких iсторiй з колегами ми можемо розповiсти чимало, – каже Роман.

Роман Кузьменко опiкується людьми з ВIЛ у благодiйнiй органiзацiї «100 вiдсоткiв життя. Кропивницький» з 2014 роцi. На його рахунку – багато життєвих iсторiй, коли могло обiрватися життя, коли могли перемогти супутнi хвороби…

У воєнний перiод пiд супроводом у Романа перебуває наразi три особи. Наприклад, в одного чоловiка ВIЛ виявили пiд час лiкування COVID-19. Лише пiсля одужання, Роман допомiг з прийняттям дiагнозу та постановцi на облiк для отримання лiкiв. Запросив на тестування в офiс благодiйної органiзацiї i його дружину, в якої теж виявився ВIЛ, вiд чого був шок i неприйняття статусу. Соцiальний працiвник, маючи неабиякий досвiд роботи, знайшов потрiбнi слова, щоб жiнка розпочала лiкування…

Загалом Роман Кузьменко надає соцiальний супровiд людям, яким виявляють ВIЛ пiд час лiкування у Кiровоградському обласному онкодиспансеру, обласному фтизiопульмунологiчному медичному центру (колишня назва – протитуберкульозний диспансер), Кропивницькiй центральнiй районнiй лiкарнi  та першiй мiськiй лiкарнi.

На Кіровоградщині люди з ВІЛ відчувають підтримку і у війну
Оцінити цей запис

Доставка квітів у Кропивницькому

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований