11 травня 2026, понеділок

На Кіровоградщині немовля отруїлося нітратами

Випадок водно-нiтратної метгемоглобiнемiї виявили в 11-мiсячної дитини, яка проживає в одному з сiл Суботцiвської громади.

Про це повiдомляє головна державна санiтарна лiкарка областi Надiя Оперчук, iнформує Златопiль.

Дитину госпiталiзували до вiддiлення iнтенсивної терапiї однiєї з лiкарень iз симптомами синюшностi шкiри та вираженої загальної слабкостi.

Пiд час епiдемiологiчного розслiдування з’ясували, що для приготування їжi дитинi в сiм’ї використовували колодязну воду.

«За результатами лабораторного дослiдження води, вiдiбраної з iндивiдуального колодязя, яким користується родина постраждалої дитини, виявлено перевищення вмiсту нiтратiв практично удвiчi (при нормi ≤ 50 мг/дм³)», – зауважила Надiя Оперчук.

Наразi стан дитини середньої важкостi. Епiдемiологiчне розслiдування триває.

Ранiше, у квiтнi нинiшнього року, на водно-нiтратну метгемоглобiнемiю хворiла 3-мiсячна дитина з Новоукраїнського району.

Обидва випадки пов’язують iз використанням колодязної води для приготування дитячих сумiшей та їжi для дiтей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Кропивницькому не працюватиме свiтлофор

На Кіровоградщині немовля отруїлося нітратами
Оцінити цей запис

Доставка квітів у Кропивницькому

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований