У Кiровоградськiй областi зареєстрували летальний випадок водно-нiтратної метгемоглобiнемiї у немовляти. Трагедiя сталася у мiстi Помiчна Новоукраїнського району.
Про це повiдомила головна державна санiтарна лiкарка областi, iнформує Златопiль.
9-денну дитину з ознаками отруєння госпiталiзували до реанiмацiйного вiддiлення одного з медичних закладiв Новоукраїнської громади. Пiд час обстеження медики виявили критичний рiвень метгемоглобiну в кровi — 83%. Попри проведенi реанiмацiйнi заходи, врятувати немовля не вдалося.
Пiд час епiдемiологiчного розслiдування фахiвцi встановили, що дитина перебувала на штучному вигодовуваннi. Для приготування сумiшей використовували воду з iндивiдуального колодязя. Лабораторнi дослiдження показали, що вмiст нiтратiв у нiй майже у 22 рази перевищував допустиму норму, яка становить не бiльше 50 мг/дм³.
Це вже четвертий випадок водно-нiтратної метгемоглобiнемiї серед дiтей у Кiровоградськiй областi вiд початку року. Ранiше захворювання було зафiксоване у тримiсячної дитини з Новоукраїнського району, 11-мiсячної дитини з Кропивницького району та 10-денного немовляти з Голованiвського району.
Усi випадки пов’язанi з використанням колодязної або свердловинної води для приготування дитячих сумiшей та їжi. Медики вкотре наголошують: для харчування немовлят не можна використовувати воду з неперевiрених джерел, адже надмiрний вмiст нiтратiв становить серйозну загрозу для здоров’я та життя дiтей.
