21 лютого 2020, п’ятниця

На Кiровоградщинi пiдозрюваний у скоєннi ритуальних вбивств вимагає реабiлiтацiї (ФОТО)

В Олександрiї Кiровоградської областi вже бiльше двох рокiв тягнеться судовий процес над пiдозрюваним у скоєннi ритуальних вбивств, манiяком Никитюком.

Про це повiдомляє “РБК-Україна”, iнформує Златопiль.

Вбивства дiтей на дати язичницьких свят були здiйсненi влiтку 2016 року. 6 лютого почався допит свiдкiв i потерпiлих, дослiдження речових доказiв i вiдеоматерiалiв.

У справi пiдсудного – 14 томiв. Його звинувачують у вбивствi 21-рiчної Дарини Озарко (6 червня 2016 року), грабежi дiвчини iз замахом на вбивство (26 липня 2016 року) i вбивствi 13-рiчного Станiслава Бойка (початок серпня 2016 року). Правоохоронцi виявили серед речей пiдозрюваного календар iз зазначеними датами, якi збiгалися з язичницькими святами.

Своєї провини Никитюк не визнає.

Йому iнкримiнується скоєння кримiнальних злочинiв, передбачених ч. 4 ст. 187, п. 4, п. 6, п. 13 ч. 2 ст. 115; ч. 2 ст. 187, ч. 3 ст. 15 п. 6, п. 13 ч. 2 ст. 115; ч. 4 ст. 187, 2 п. п. 6, п. 13 ч. 2 ст. 115 КК України.

Всього на совiстi  Никитюка щонайменше три жертви – 47-рiчний уродженець Ковельського району Волинської областi, iнвалiд 2 групи, за що вбивця вже вiдсидiв 25 рокiв. У 1991 роцi його засудили до 9 рокiв тюрми за псування держмайна, потiм судили за розбiй, у 2008-му засудили до 15 рокiв за звiряче вбивство студентки в 2001 роцi – тобто на винесення вироку пiшло цiлих 7 рокiв.

Покарання нелюд вiдбував у Кiровоградськiй областi в Петровськiй колонiї № 49, але через деякий час його вiдпустили за “законом Савченко” (рiк у СIЗО вважається за два у в’язницi).

Манiяк встиг непогано дiзнатися юридичнi тонкощi й тепер активно застосовує їх на практицi. Наприклад, на попередньому засiданнi, 3 сiчня – коли йому знову продовжили термiн арешту на 2 мiсяцi (до 3 березня) – Никитюк вимагав вiдводу суддi Галини Колиуш, наполягав на проведеннi додаткових експертиз, звинувачував слiдство у корупцiї, iгнорував питання суддi тощо.

Бiльш того, близько року тому Никитюк подав звернення до Європейського суду з прав людини на нiбито знущання пiд час слiдства i незаконне утримання з 10 по 23 серпня 2016 року в Олександрiйському мiськвiддiлi на 2-му поверсi. Також вiн заявляє, нiби його  у кропивницькому СIЗО били наглядачi. Пiдсудний називає себе “жертвою олександрiйського свавiлля” i зараз вимагає реабiлiтацiї.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Кірoвoградщині вoдій скoїв смертельне ДТП та зник з місця пoдії

Фактично вся його стратегiя нацiлена на затягування процесу, щоб довше вiдсидiтися в СIЗО. Тодi пiсля винесення вироку реальне знаходження у в’язницi буде скорочено вдвiчi.

На судовому засiданнi вiн веде себе неадекватно, твердить, що учасники судового процесу вiрять в неправильного Бога, називає себе простою людиною, яка “служить великому Дажбогу”. Також Нiкiтюк вважає, що присяжними в його справi мають бути прихильниками його секти “Живий бог”.

Зауважимо також, що ранiше психiатри визнали його осудним i передали справу на судовий розгляд – з тих пiр вiн й тягнеться.

На Кiровоградщинi пiдозрюваний у скоєннi ритуальних вбивств вимагає реабiлiтацiї (ФОТО)
Оцінити цей запис

elflora

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований