13 листопада 2019, середа

На Кiровоградщинi постачальник м’яса до дитячих садочкiв поверне незаконно отриманi кошти

Прокуратура зобов’язала пiдрядника повернути незаконно отриманi кошти, призначенi для закупiвлi продуктiв харчування для дитячих садочкiв.

Про це повiдомляє прес-служба прокуратури Кiровоградської областi, iнформує Златопiль.

Центральний апеляцiйний господарський суд пiдтримав позицiю прокуратури Кiровоградської областi та 05.12.2018 залишив без задоволення апеляцiйну скаргу вiдповiдача – ТОВ “ВКФ Оксамит” на рiшення господарського суду Кiровоградської областi вiд 09.08.2018 у справi про задоволення позову заступника прокурора Кiровоградської областi в iнтересах держави в особi Схiдного офiсу Держаудитслужби України та управлiння освiти, молодi та спорту Олександрiйської мiської ради до ТОВ “ВКФ Оксамит” про визнання додаткових угод недiйсними та стягнення майже 300 тисяч грн.

Ранiше прокуратура Кiровоградської областi встановила, що за результатом проведення торгiв щодо закупiвлi м’яса у 2017 роцi для дошкiльних навчальних закладiв мiж управлiнням освiти, молодi та спорту Олександрiйської мiської ради та ТОВ “ВКФ “ОКСАМИТ” уклали договiр про закупiвлю товарiв за державнi кошти вiд 20.03.2017. Однак, мiж замовником та постачальником, вiдразу пiсля укладення угоди щоденно укладалися 12 додаткових угод, кожного разу збiльшуючи цiну за одиницю товару на 10 %, без змiни суми договору

Таким чином, внаслiдок укладення додаткових угод, цiну за кiлограм м’ясо свинини збiльшили з 56 грн. 21 коп. до 119 грн. 79 коп. за 1 кг, тобто на 63,58 грн. (113% вiд первинної цiни). Аналогiчно виросла цiна за тушки курей, а саме збiльшили з 33 грн. 11 коп. до 57 грн. 00 коп. за 1 кг, тобто на 23,89 грн. (72 % вiд первинної цiни), тобто цiни стали вищими за пропозицiї iнших учасникiв пiд час проведення торгiв.

Ювенальний прокурор у судi довiв, що коливання цiни товару на ринку кожного разу при укладеннi всiх додаткових угод на 10 % сторонами договору жодним чином не обґрунтовано та документально не пiдтверджено, у зв’язку з чим ними не дотримано вимоги п.2 ч.4 статтi 36 Закону України “Про публiчнi закупiвлi” та безпiдставно змiнено iстотнi умови договору.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Кiровоградщинi розпочали кримiнальне провадження через незаконну реалiзацiю пального

Тож суди першої та апеляцiйної iнстанцiї наразi пiдтвердили факт незаконностi пiдвищення цiн на продукти харчування та витрачання бюджетних коштiв, незважаючи на те, що позивач в особi управлiння освiти, молодi та спорту Олександрiйської мiської ради, на користь якого присудили вiдшкодування коштiв, не пiдтримав позов.

На даний час рiшення суду вступило в закону силу, вживаються заходи щодо примусового стягнення коштiв з вiдповiдача.

На Кiровоградщинi постачальник м’яса до дитячих садочкiв поверне незаконно отриманi кошти
Оцінити цей запис

ambit

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований