17 травня 2024, п’ятниця

На Кiровоградщинi ремонтують два ретро-локомотиви

На гайворонськiй вузькоколiйцi, що на Кiровоградщинi, з’явиться паротяг 159 серiї 1938 року.

Про це повiдомляє Суспiльне, iнформує Златопiль.

Якщо вiн запрацює, то стане єдиною робочою машиною такого типу у свiтi.

Як розповiв керiвник напрямку вузькоколiйних залiзниць та ретро-технiки “Укрзалiзницi” Олег Заблудовський, паротяг К159-495 збудували в 1938 роцi на Подiльському заводi. Пiсля цього вiн працював на вузькоколiйках у Днiпрi й на Прикарпаттi. У 2005 роцi його пофарбували й встановили на постамент у виглядi пам’ятника на територiї депо в Чернiвцях.

У лютому цього року паротяг демонтували й вiдправили в мiсто Сновськ Чернiгiвської областi на ремонт.

“Попри тривалий час простою просто неба, котел успiшно пройшов гiдромеханiчнi випробування i був допущений до експлуатацiї, – говорить Олег Заблудовський. – Зараз працiвники сновського депо завершують його ремонт”.

Другий локомотив ремонтують в гайворонському депо. Це вузькоколiйний теплотяг з гiдромеханiчною передачею серiї ТУ4-2809. Його збудували в 1972 роцi на Камбарському машинобудiвному заводi. Цей локомотив тривалий час працював у Гайворонi.

“Востаннє вiн їздив на початку “нульових”, – каже Олег Заблудовський. – Пiсля того “четвiрка” стояла у своєму ангарi. До нього розiбрали пiд’їзд, i вiн би вже не змiг сам виїхати”.

Зi слiв Олега Заблудовського, кiлька тижнiв тому теплотяг витягнули з ангара, за допомогою кранiв поставили на колiю й перетягли до гайворонського локомотивного депо.

“Там його укомплектують i приведуть до належного культурно-естетичного стану. У перспективi локомотив повернеться в експлуатацiю”.

Побачити обидва локомотиви можна буде на фестивалi ретро-технiки у Гайворонi “Гай гуде” в травнi цього року. Пiсля цього їх залишать на гайворонськiй вузькоколiйцi й використовуватимуть у проведеннi ретро-турiв.

Фото: Олег Заблудовський

На Кiровоградщинi ремонтують два ретро-локомотиви
Оцінити цей запис

Доставка квітів у Кропивницькому

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований