12 серпня 2020, середа

На Кіровоградщині розповіли як зберегти українські села

У ході зустрічі народного депутата України Сергія Соболєва з жителями селищ Олександрівки та Онуфріївки Кіровоградської області, на рівні із загальнодержавними питаннями людей цікавила проблема занепаду сіл.

Сергій Соболєв розповів, що стратегія розвитку сіл існує і вона чітко розписана у «Новому курсі України» Юлії Тимошенко. В основу цієї стратегії покладено створення сприятливих умов для розвитку фермерських господарств. За словами нардепа, «Батьківщина» намагалася законодавчо впровадити окремі пункти такого плану, проте стикнулися з тим, що нинішній владі такі зміни невигідні, адже вона захищає власні агрохолдінги. 

Як пояснив народний депутат, для реалізації стратегії необхідно запровадити єдиний податок на землю, створити кредити на розвиток фермерських господарств з низькими відсотками, а також дати землю людям з аграрною освітою для розвитку сільського господарства.

– На сьогодні молодь не має у своєму розпорядженні землі для обробітку, а тому і не бачить свого майбутнього у селі. Наша пропозиція: із земель аграрного фонду безкоштовно виділяти 5 гектарів для господарювання людині з відповідним фахом. В подальшому для таких осіб буде можливість за 20 років викупити 20 гектарів землі. Це буде сприяти розвитку садівництва, городництва, тепличних господарств, – зазначив Сергій Соболєв.

 

На Кіровоградщині розповіли як зберегти українські села
Оцінити цей запис

elflora

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований