22 листопада 2019, п’ятниця

На Кiровоградщинi штрафуватимуть за правопорушення у сферi безпечностi харчових продуктiв

За правопорушення у сферi безпечностi харчових продуктiв Держпродспоживслужба штрафуватиме на 208 тисяч гривень.

Про це повiдомляє прес-служба ГУ Держпродспоживслужби в областi, iнформує Златопiль.

Головне управлiння Держпродспоживслужби в Кiровоградськiй областi звертає увагу суб’єктiв господарювання на розмiри штрафiв за порушення законодавства про харчовi продукти та корми у 2019 роцi. Закон “Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчовi продукти, корми, побiчнi продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин” вiд 18.05.2017. №2042-VIII встановлює жорсткi санкцiї за правопорушення у сферi безпечностi харчових продуктiв. Зокрема сума штрафу для юридичних осiб може сягати 208 тис. грн залежно вiд скоєного правопорушення.

Порушення встановлених законодавством гiгiєнiчних вимог до виробництва та/або обiгу харчових продуктiв або кормiв, якщо це створює загрозу для життя i/або здоров’я людини або тварини, тягне за собою накладення штрафу на юридичних осiб в розмiрi 10 мiнiмальних заробiтних плат (41 730 грн), на фiзичних осiб-пiдприємцiв – 6 мiнiмальних заробiтних плат (25 038 грн).

Реалiзацiя харчових продуктiв або кормiв, маркування яких не вiдповiдає законодавству, якщо це створює загрозу для життя i/або здоров’я людини або тварини, тягне за собою накладення штрафу на юридичних осiб в розмiрi 8 мiнiмальних заробiтних плат (33 384 грн), на фiзичних осiб-пiдприємцiв – у розмiрi 5 мiнiмальних заробiтних плат (20 865 грн).

Невиконання обов’язку щодо вiдкликання або вилучення з обiгу небезпечних харчових продуктiв або кормiв тягне за собою накладення штрафу на юридичних осiб в розмiрi 35 мiнiмальних заробiтних плат (146 055 грн), на фiзичних осiб-пiдприємцiв – у розмiрi 30 мiнiмальних заробiтних плат (125 190 грн).

За реалiзацiю непридатних харчових продуктiв або кормiв накладається штраф у розмiрi 25 мiнiмальних заробiтних плат (104 325 грн) для юридичних осiб та 17 мiнiмальних заробiтних плат (70 914 грн) для фiзичних осiб-пiдприємцiв.

Реалiзацiя продуктiв харчування чи кормiв, якi є шкiдливими для здоров’я людини або тварини, тягне за собою накладення штрафу на юридичних осiб в розмiрi 40 мiнiмальних заробiтних плат (166 920 грн), на фiзичних осiб-пiдприємцiв – у розмiрi 25 мiнiмальних заробiтних плат (104 325 грн).

За реалiзацiю швидкопсувних харчових продуктiв або кормiв, термiни зберiгання яких минули, якщо в результатi цього продукти харчування або корму не стали шкiдливими для здоров’я людини або тварини, накладається штраф у розмiрi 20 мiнiмальних заробiтних плат (50 076 грн) для юридичних осiб та 8 мiнiмальних заробiтних плат (33 384 грн) для фiзичних осiб-пiдприємцiв.

Штраф за порушення законодавства про харчовi продукти i корми може бути накладено протягом шести мiсяцiв з дня виявлення правопорушення, але не пiзнiше одного року з дня його вчинення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Кiрoвoградщинi службoвцiв приватнoгo пiдприємства викрили в ухиленнi вiд сплати пoдаткiв

Крiм того, головний державний iнспектор (головний державний ветеринарний iнспектор) приймає рiшення про тимчасове припинення виробництва та/або обiгу харчових продуктiв або кормiв, якщо таке виробництво або обiг становлять загрозу для життя чи здоров’я людини або тварин. За невиконання такого рiшення для юридичних осiб штраф складає 50 мiнiмальних заробiтних плат (208 650 грн), а для фiзичних осiб-пiдприємцiв – 40 мiнiмальних заробiтних плат (166 920 грн).

На Кiровоградщинi штрафуватимуть за правопорушення у сферi безпечностi харчових продуктiв
Оцінити цей запис

ambit

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований