08 серпня 2020, субота

На Кiровоградщинi шукають причини захворювань на лептоспiроз

Держпродспоживслужба в Кiровоградськiй областi провела розслiдування пiдтверджених випадкiв лептоспiрозу, викликаних Leptospira Сaniсola, в мешканцiв с. Олександрiвка Олександрiйського району та м. Бобринець.

Про це повiдомляє Держпродспоживслужба в Кiровоградськiй областi, iнформує Златопiль.

За результатами обстеження мiсця проживання хворого в м. Бобринець встановлено, що на територiї домоволодiння утримуються 2 собаки. Проведено клiнiчний огляд наявних тварин та вiдiбрано проби кровi для лабораторного обстеження на лептоспiроз. За результатами дослiдження, проведеного Кiровоградською регiональною державною лабораторiєю Держпродспоживслужби, Leptospira Сaniсola в кровi собак не виявлена. В тваринницьких примiщеннях домогосподарства проведено дератизацiю та дезiнфекцiю.

Враховуючи те, що хворий неодноразово купався та рибалив на Глазiвських ставках Кетрисанiвської сiльської ради та р. Бобринка м. Бобринець, є необхiднiсть у проведеннi дератизацiйних заходiв, очищення прилеглої до водойм територiї та iнших заходiв з профiлактики лептоспiрозу.

В с. Олександрiвка Олександрiйського району в домогосподарствi постраждалого домашнi тварини вiдсутнi, тож протиепiзоотичнi заходи не проводилися. Для попередження випадкiв захворювання на лептоспiроз бiля ставкiв, де рибалив потерпiлий, було встановлено попереджувальнi таблички, проведено покiс трави та очерету, поiнформовано населення про епiдемiчну ситуацiю з захворювання на лептоспiроз.

У мешканцiв с. Ганнiвка Новоукраїнського району та с. Мартоноша Новомиргородського району захворювання на лептоспiроз не пiдтвердилося.

За випадком пiдозри на лептоспiроз, який може бути пов’язаний з риболовлею та купанням у ставку с. Бандурове Гайворонського району, орендарю ставка та сiльському головi рекомендовано встановити попереджувальнi знаки про заборону вилову риби та купання в ставках, а також провести дератизацiйнi роботи на прилеглiй до ставкiв територiї.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Кропивницькому у рамках Всесвiтнього дня протидiї торгiвлi людьми покажуть фiльм про жiнку у полонi

Питання профiлактики зооантропонозних iнфекцiй перебуває на контролi Головного управлiння Держпродспоживслужби в Кiровоградськiй областi. 

 

На Кiровоградщинi шукають причини захворювань на лептоспiроз
Оцінити цей запис

elflora

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований