06 червня 2020, субота

На Кiровоградщинi театрали вiдсвяткували “Вересневi самоцвiти” (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Вже традицiйно свято театрального мистецтва “Вересневi самоцвiти” вiдбувається на батькiвшинi корифеїв українського професiйного театра. Упродовж тижня кропивничани мали змогу переглянути вистави найкращих режисерiв України безпосередньо у стiнах обласного музично-драматичного театру iменi Марка Кропивницького.

А кульмiнацiйною локацiєю цьогорiчних 49-х “Вересневих самоцвiтiв” стало традицiйне мiсцедержавний заповiдник-музей I. К. Карпенка-Карого “Хутiр Надiя”, iнформує кореспондент сайту Златопiль.

На територiї садиби, що належала визначному драматургу, театральному дiячевi кiнця XIX — початку XX ст. Iвановi Карпенку-Карому зiбралися митцi не лише з Кiровоградщини, а i з Нiжинського, Хмельницького, Черкаського, Миколаївського театрiв.

Привiтали присутнiх керiвники областi: голова обласної ради Кiровоградщини Олександр Чорноiваненко та т.в.о. голови Кiровоградської ОДА Свiтлана Лобанова.

“Шановнi земляки та гостi, якi приїхали роздiлити це свято театральної культурної України! Я гордий тим, що до нас на Кiровоградщину, в цю колиску театрального мистецтва, приїздять гостi з усiєї країни, адже це основа не лише театру, а й основа культурної України. Ми 49-й раз збираємося з вами в цьому знаковому для всiх театралiв мiсцi i наше завдання зберегти нашу культуру та українську iдентичнiсть для майбутнiх поколiнь”, зазначив Олександр Чорноiваненко.

Далi вiдбулося нагородження переможцiв обласного огляду-конкурсу аматорських театральних колективiв “Театральна весна Кiровоградщини”, а також, вперше пiд час театрального свята, вiдбулося вшанування лауреатiв лiтературноїпремiї iменi Юрiя Яновського.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Кiрoвoградщинi oбрали перемoжцiв oбласнoї педагoгiчнoї премiї (ФOТO)

 

На Кiровоградщинi театрали вiдсвяткували “Вересневi самоцвiти” (ФОТОРЕПОРТАЖ)
Оцінити цей запис

elflora

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований