17 травня 2024, п’ятниця

На Кiровоградщинi тестували безпiлотники українських виробникiв

На Кiровоградщинi тестували безпiлотнi летальнi апарати українських виробникiв.

Про це йдеться у сюжетi Суспiльного, iнформує Златопiль.

Мета – замiнити китайськi дрони вiтчизняними розробками з українським програмним забезпеченням, розповiв Суспiльному спiвнiцiатор випробувальних польотiв, спiвзасновник благодiйного фонду “Планета”, який допомагає вiйськовим, Дмитро Савчук.

Тестування влаштували, щоб обмiнятись досвiдом i виявити найкращу i найдешевшу модель, яку б можна було використовувати в бойових умовах максимально якiсно, сказав Дмитро Савчук. З його слiв фонд “Планета” дiє з 2003 року. З початку повномасштабного росiйського вторгнення в Україну сфокусувались на допомозi постраждалим пiд час вiйни та українським вiйськовим. Почали збирати грошi на безпiлотники.

“Не хочемо витрачати грошi, якi ми так важко збираємо, на китайську технiку, хочемо пiдтримувати нашого виробника i використовувати максимально захищену технiку, яка не має проблем. Наприклад, за допомогою китайський дрон DJI має аероскоп, через який ворог може дiзнатися про його рух. Українськi ж розробки з українським програмним забезпеченням унеможливлюють такi речi”.

Участь у випробувальних польотах безпiлотникiв взяли розробники з мiста Первомайськ Миколаївської областi, Кропивницького та Києва.

Київський розробник Богдан Макарчук розповiв, що його команда розробляє мультироторнi безпiлотники для розвiдки, коригування та ударнi модифiкацiї для сил оборони:

“Двi нашi основнi модифiкацiї квадрокоптера — це коригувальник i скидач. Тобто вiн несе або боєприпаси i простеньку камеру, або хорошу камеру i працює для коригування артилерiї. Заточений здебiльшого пiд пiхотнi пiдроздiли. Все обладнання портативне – все в рюкзак. Бойовий радiус дiї – 5-7 кiлометрiв”.

Тестували безпiлотники вiйськовi (з мiркувань безпеки їх обличчя не показуємо – ред.) та iнструктори всеукраїнської команди Victory Drones, яку створили на базi Центру пiдтримки аеророзвiдки. Зi слiв iнструкторки з мультироторних систем Лiлiї Середюк, вони бiльше восьми рокiв навчають вiйськових пiлотуванню. З її слiв бойовi безпiлотники мають бути стiйкi до заходiв радiоелектроної боротьби – блокування GPS-сигналiв, телеметрiї та управлiння.

Iнструкторка розповiла, що пiд час тестування перевiряють кожен параметр безпiлотники: висоту i швидкiсть пiдйому, дальнiсть польоту, камеру, зв’язок, долання перешкод:

“Те, що ми побачили, в принципi, непогано. Вiн (дрон – ред.) пiдiймається вище кiлометрової зони, тобто його можна пiдняти досить високо. Технiчнi характеристики досить пристойнi. Залишилось тiльки подивитися, як працюватиме камера – щоб розумiти, наскiльки якiсна картинку матимемо. В цiлому ж, можна його запускати в серiйне виробництво”.

За пiдрахунками Дмитра Савчука, такий український дрон коштуватиме в 3,5 рази дешевше за китайськi аналоги. Тому, сказав, саме на українських виробникiв робить ставку в подальшiй допомозi вiйськовим: “Ми завершуємо збiр на 1,6 мiльйона гривень. Думаю, можна буде купити 12-13 дронiв замiсть двох китайських”.

Грошима, з його слiв, фонду допомагають українськi, чеськi, нiмецькi та австрiйськi благодiйники.

На Кiровоградщинi тестували безпiлотники українських виробникiв
Оцінити цей запис

Доставка квітів у Кропивницькому

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований