14 липня 2020, вівторок

На Кіровоградщині у чоловіка підтвердили небезпечний діагноз

Олександрійське міське управління Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області проводить епідеміологічне та епізоотичне розслідування випадку захворювання на лептоспіроз мешканця с. Олександрівка Олександрійського району. Наразі захворювання підтверджено лабораторно.

Про це повідомляє прес-служба Держпродспоживслужби Кіровоградщини, інформує Златопіль.

68-річний чоловік звернувся за медичною допомогою до Центральної міської лікарні м. Олександрія зі скаргами на підвищення температури (390С), слабкість, спрагу, відсутність апетиту, задишку, іктеричність шкірних покривів, біль у литкових та стегнових м’язах 08 червня. Хворого було госпіталізовано до інфекційного відділення з діагнозом лептоспіроз, важкий перебіг, однак через декілька годин у зв’язку з погіршенням стану чоловіка перевели до відділення анестезіології з ліжками для інтенсивної терапії.

За результатами розслідування цього випадку встановлено, що протягом весни та на початку літа чоловік періодично рибалив на ставку та заводі (затока з уповільненим плином води) в с. Олександрівка Олександрійського району. Саме водоймище з уповільненим плином води є ймовірним джерелом захворювання. Можливий шлях передачі інфекції – контактний, через пошкоджену ділянку шкіри. Визначено, що хворий має глибоку подряпину в області стопи, а також дрібні подряпини на підошвах. Також встановлено, що дератизація (боротьба зі шкідниками) на цих водоймах не проводилася.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Кропивницькому батьки покинули новонароджене маля

Держпродспоживслужба області наголошує, при найменшій підозрі щодо захворювання на лептоспіроз необхідно негайно звернутися до лікаря. Тільки вчасно розпочате лікування може зберегти життя!

Як убезпечити себе і близьких від лептоспірозу – читайте за цим посиланням.

http://kr.consumer.gov.ua/doc/sanepid/pamjatki/pamyatka_leptospiroz.pdf

Довідково. Пік захворюваності на лептоспіроз припадає на період активного відпочинку населення на природі, купального сезону, риболовлі, а також зростання чисельності мишовидних гризунів. За 4 місяці поточного року в Україні зареєстровано 24 випадки захворювання, за аналогічний період 2018 року – 36 випадків (за рік – 273).

Що стосується Кіровоградської області, в 2018 році на лептоспіроз захворіло 12 осіб. Випадки лептоспірозу реєструвалися на 9-ти адміністративних територіях – м. Кропивницький, м. Олександрія, Добровеличківський, Кіровоградський, Благовіщенський, Бобринецький та Новомиргородський райони (по 1 випадку), Петрівський район (2 випадки), Гайворонський район (3 випадки). Двоє хворих на лептоспіроз людей померло.

На Кіровоградщині у чоловіка підтвердили небезпечний діагноз
Оцінити цей запис

elflora

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований