05 червня 2020, п’ятниця

На Кiровоградщинi у двох хворих пiдозрюють лептоспiроз

Лiкарi пiдозрюють захворювання на лептоспiроз у 26-рiчного мешканця Гайворонського району та 33-рiчного жителя Благовiщенського району.  Обидва хворих в станi середньої важкостi перебувають на стацiонарному лiкуваннi в iнфекцiйному вiддiленнi одного iз закладiв охорони здоров’я областi. 

Про це повiдомляє Кiровоградський обласний лабораторний центр, iнформує Златопiль.

Фахiвцями ДУ «Кiровоградський обласний лабораторний центр МОЗ України» проводиться епiдемiологiчне розслiдування цих випадкiв та вже з’ясовано, що обидва чоловiки перiодично купалися, ловили рибу та ракiв у ставку с.Таужне Гайворонського району. Вивчаєються також iншi можливi шляхi iнфiкування хворих. Обидва постраждалих мають собак, власнi  домашнi господарства (качки, кролi та кури), що не виключає заселенiсть садиб мишовидними гризунами, якi переносять цю iнфекцiю.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Кірoвoградщині зареєстрували спільне для людей та тварин захвoрювання

До завершення розслiдування цих випадкiв та проведення лабораторних дослiджень, головi Таужненської сiльської ради рекомендовано тимчасово заборонити купання у мiсцевому ставку та органiзувати проведення дератизацiйних заходiв, направлених на знищення та зменшення чисельностi мишовидних гризунiв.   

 

На Кiровоградщинi у двох хворих пiдозрюють лептоспiроз
Оцінити цей запис

elflora

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований