05 липня 2020, неділя

На Кіровоградщині у двох з п’яти ОВК не оприлюднюють протоколи

У Кіровоградській області не всі окружні виборчі комісії  ведуть  документацію згідно з виборчим законодавством. Зокрема, дві ОВК не оприлюднюють протоколи засідань комісій, а одна  не надала спостерігачам ОПОРИ для ознайомлення.

Про це повідомляє команда громадського спостереження ОПОРИ за виборами у Кіровоградській області, інформує Златопіль.

Спостерігачі ОПОРИ в приміщенні окружної виборчої комісії № 100 не виявили протоколів на стенді офіційних матеріалів. Але сам протокол був наданий спостерігачу для ознайомлення. В ОВК № 99 протоколів немає на стенді. Також на прохання спостерігачів ОПОРИ ознайомитися з виборчою документацією, члени комісії запевнили, що протокол є, але він у секретаря, який не на місці. Голова окружної виборчої комісії № 99 Олексій Коваленко розповів, що протоколи обох засідань комісії вели.

“Наразі у нас є проблема із секретарем. Адже йому 71 рік і він не володіє комп’ютерною технікою. Я хочу його змінити і налагодити нормально роботу. Це тимчасова проблема. Нині чинний секретар у роздумах, чи хоче він полишити цю посаду. На крайній випадок ми проведемо засідання і приймемо рішення, що секретар не справляється з обов’язками”, – зазначив Олексій Коваленко

За словами координаторки спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Кіровоградській області Зої Лебідь, у всіх інших округах ведуться протоколи, їх надають для ознайомлення.

“В ОВК  № 100 (місто Бобринець) протоколу немає на стенді, але він є і з ним можна ознайомитися. Натомість у Кропивницькому спочатку секретар комісії нам розповів, що протокол відсутній. Під час наступного візиту, вже після другого засідання комісії, протоколів так само не було”, – зазначила Зоя Лебідь

Згідно з частиною 2 статті 35 Закону України “Про вибори народних депутатів України” протокол засідання комісії може бути наданий для ознайомлення суб’єкту виборчого процесу на його вимогу не пізніше наступного засідання комісії. У цей же строк протокол засідання виборчої комісії вивішується на стенді офіційних матеріалів комісії для загального ознайомлення та надсилається до Центральної виборчої комісії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Кропивницькому визначили найкращих сімейних лікарів

Центральна виборча комісія оприлюднює протокол засідання виборчої комісії на своєму офіційному веб-сайті невідкладно після його надходження.

 

На Кіровоградщині у двох з п’яти ОВК не оприлюднюють протоколи
Оцінити цей запис

elflora

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований