02 червня 2020, вівторок

На Кiровоградщинi в чоловiка пiдозрюють лептоспiроз

Фахiвцями Олександрiйського мiськмiжрайонного вiддiлу ДУ «Кiровоградський обласний лабораторний центр МОЗ України» проводиться розслiдування цього випадку та з’ясовано, що чоловiк перiодично рибалив у мiсцевiй водоймi, з чим i пов’язує своє захворювання.

Про це повідомляє Кіровоградський обласний центр, інформує Златопіль.

Наразi фахiвцi установи проводять обстеження можливого мiсця зараження та лабораторнi дослiдження.

Для запобiгання виникнення iнших випадкiв захворювання людей на лептоспiроз  сiльському головi направленi наступнi рекомендацiї:  

  • термiново iнформувати громаду про небезпеку купання та риболовлi у водоймi;
  • тимчасово (до закiнчення розслiдування випадку та проведення лабораторних дослiджень води) заборонити купання у водоймi;
  • на березi водойми встановити таблички «Купатися заборонено»;
  • на прилеглих до водойми територiях провести дератизацiйнi заходи, направленi на знищення мишовидних гризунiв, якi можуть бути переносниками лептоспiрозу та iнших небезпечних iнфекцiй;
  • систематично проводити профiлактичнi дератизацiйнi заходи на всiй територiї села та зобов’язати проводити такi заходи усiх власникiв закладiв громадського харчування та торгiвлi.  

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Кiровоградщинi через отруєння грибами двоє людей потрапили до реанiмацiї

Довiдково: Лептоспiроз –  особливо- небезпечне iнфекцiйне захворювання, яке викликається бактерiєю Leptospira.   Бактерiя, що спричиняє лептоспiроз у людей, потрапляє у воду iз сечею iнфiкованих тварин, найчастiше – гризунiв.

Захворiти на лептоспiроз можна пiд час купання у заражених водоймах, при контактi iз iнфiкованими тваринами. У тiло людини бактерiя лептоспiрозу частiше потрапляє через трiщини, порiзи чи рани на шкiрi чи слизовi оболонки (очi, нiс, рот). 

В Українi захворюванiсть на лептоспiроз сезонна i зростає навеснi i влiтку, коли люди бiльше часу проводять бiля водойм.

Людина може захворiти у перiод вiд двох днiв до чотирьох тижнiв пiсля зараження.  Симптоми варiюються вiд легких (головний бiль, гарячка, бiль у м’язах, почервонiння очей, дiарея, висипання)  до серйозних (ураження нирок, ураження печiнки, менiнгiт) i навiть смертi.  

Лептоспiроз часто складно дiагностувати, адже симптоми схожi на прояви iнших захворювань – наприклад, можуть нагадувати грип, який бiльш характерний восени i взимку.  

Якщо у вас є симптоми захворювання, i ви нещодавно контактували iз потенцiйно зараженою водою – звернiться до лiкаря. При пiдозрi на лептоспiроз лiкування необхiдно розпочати якнайшвидше.

Ризики захворiти на лептоспiроз суттєво зменшуються, якщо ви уникаєте перебування у потенцiйно зараженiй водi i контактiв iз iнфiкованими тваринами. 

На Кiровоградщинi в чоловiка пiдозрюють лептоспiроз
Оцінити цей запис

elflora

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований