28 березня 2024, четвер

На Кіровоградщині відбулась виставка антикварних ляльок (ФОТО)

5 березня, в Арт-холі Центральної міської бібліотеки ім. О.Пушкіна міста Олександрії відкрилась арт-виставка «Кожна лялька має свою історію».

Про повідомляє «Олександрійський тиждень», інформує Златопіль.

На виставці було представлено близько двохсот ляльок, серед яких авторські та колекційні, з них понад 30 – традиційні українські мотанки, найстарішу з яких надала завідуюча відділом обслуговування читачів Марина Дерун – цю ляльку зробила її бабуся.

Марина розповіла про історію української іграшки, – найдавніші прототипи знайдені на території Чернігівської області – фігурки птахів, вовка або собаки з бивня мамонта. Стародавні іграшки робилися з каменю, дерева, та інших природних матеріалів, пізніше – з тканини. У 18-19 століттях в Україні були популярними ганчіркові ляльки, навіть вийшовши заміж, жінки їх зберігали.

Майстриня Тетяна Ракушіна створює текстильних ляльок і сувеніри з валяної вовни. Вона показала своїх мотанок-Масляна, які символізують сонце, весну і оновлення природи. Взагалі на виставці близько 70 авторських та інтер’єрних ляльок, в тому числі і три Тільди визнаного майстра Наталії Кравченко з Кропивницького.

Але більше за все вражають ляльки справжнього колекціонера – директора ДК «Світлопільський» Юлії Сосни. Вона надала для виставки 47 іграшок зі своєї величезної колекції. Найстаріша – антикварна China head doll – лялька з порцелянової головою, випущеної не пізніше 1905 року. Фіолетову сукню для неї, як і для багатьох іграшок Юлії, пошила дизайнер Марія Маркіна.

“Причина мого колекціонування – щасливе дитинство, – розповіла Юлія. – У мене було багато іграшок, які потім передавалися в родині з покоління в покоління. Коли мені було років 20, сестра подарувала мені справжню, в оригінальній одязі, ляльку Барбі-троль”.

З тих пір Юлія почала збирати ляльок. Купувала їх на аукціонах і торгових майданчиках через інтернет з США, Норвегії та інших країн. В її колекції є вінтажні порцелянові ляльки, пупси Мадам Олександр (Madame Alexander), іграшки ручної роботи та безліч Барбі фірми Mattel в різних нарядах , є дизайнерські ляльки ручної роботи. Двічі на рік Юлія їздить на виставки ляльок до Києва – іноді, за її словами, не бачить там нічого нового, а іноді привозить нові екземпляри для своєї колекції.

На Кіровоградщині відбулась виставка антикварних ляльок (ФОТО)
Оцінити цей запис

Доставка квітів у Кропивницькому

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований