25 квітня 2024, четвер

На Кiровоградщинi вiдкрили бiологiчнi очиснi споруди (ВIДЕО)

Бiологiчнi очиснi споруди вiдкрили у мiстi Новоукраїнка Кiровоградської областi.

Про це йдеться у сюжетi Суспiльного, iнформує Златопiль.

Як розповiв пiдрядник з їх будiвництва Максим Трохимчук з мiста Рiвне, вони єдинi, в Українi таких – пiв сотнi.

З вересня 2020 року новi очиснi споруди працювали у тестовому режимi. Попереднi – пропрацювали 30 рокiв i, за словами заступника мiського голови Новоукраїнки Артема Кошеля, останнi 10 рокiв майже щомiсяця потребували грошей для пiдтримки роботи:

”Вiд 5 до 7 тисяч – на проведення аерацiї, на очистку резервуарiв, на зварювання металу i новi матерiали”.

Вартiсть будiвництва споруд – 5,5 мiльйонiв гривень, 1,5 мiльйона з яких – це грошi мiського бюджету, решта – з обласного. За словами заступника мiського голови, новi очиснi споруди дозволять економити грошi громади:

”По-перше, на їх обслуговування не потрiбнi будуть грошi найближчi 10 рокiв. По-друге, попереднi електродвигуни споживали 7 кiловат потужностi на годину, новi двигуни споживають 3 кiловата Це дає економiю майже в 2,5 рази”.

Продуктивнiсть нових очисних споруд – 200 квадратних метрiв очищеної води за добу – розповiв Максим Трохимчук. Технологiя очисти, за його словами складається з кiлькох блокiв:

”Стiчнi води з Новоукраїнки доходять до очисних споруд самопливом. Перед очисними спорудами є приймальний колодязь, з якого вода йде через набiр сит, якi затримують крупнi забруднення. Переробка проходить за класичною технологiєю – очищення органiчних забруднень за допомогою активного мулу. Мiкроорганiзми, якi поїдають усi забруднення зi стiчних вод, є органiчними”.

Знезараження води, за словами пiдрядника, вiдбувається у колодязi-резервуарi за допомогою озону. Всi процеси очищення води контролюється в автоматичному режимi у спецiальному примiщеннi: ”Щит управлiння керує технологiчним процесом, iндикацiя процесу вiдбувається на контролерi. Повiтродувки працюють, вказаний тиск у системi повiтродувного обладнання. Ралiзована система пониження рiвня: у нiчний час, коли немає такого притоку води, як вдень, i рiвень її понижується, датчик сигналiзує двигунам, i вони уповiльнюються. Це економить електроенергiю”.

Начальниця Новоукраїнського райвiддiлу Держпродспоживслужби Свiтлана Кузькова розповiла, що тричi за 2020 рiк штрафувала мiську раду за забруднення навколишнього середовища на сусу вiд 102 до 425 гривень:

”Зараз же – повний бiологiчний процес очистки. При очищеннi прибираються фосфати, хлориди, домiшки, якi негативно впливають на здоров’я людей. I метод озонування без використання хлору – це також прогресивний метод, який прибирає до 98% мiкроорганiзмiв”.

Очищена вода зi споруд потрапляє у рiчку Грузька. За словами санiтарного фельдшера Новоукраїнського районного вiддiлу Держпродспоживслужби Вiктора Iгнатенка, ступiнь очистки робитиме воду придатною для ведення рибного господарства.

Новi очиснi споруди обслуговуватимуть потреби 7 тисяч жителiв Новоукраїнки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нa Кiровогрaдщинi виявили зaвищення цiни при зaкупiвлi гaзу для нaвчaльних зaклaдiв

На Кiровоградщинi вiдкрили бiологiчнi очиснi споруди (ВIДЕО)
Оцінити цей запис

Доставка квітів у Кропивницькому

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований