19 серпня 2019, понеділок

На Кіровоградщині влаштували виставку сценічного костюма (ФОТО)

До  професійного свята працівників   культури і аматорів  народного мистецтва у Маловисківському  районому  будинку культури  в рамках проекту “Українська  майстерня” відкрили   відкрито виставку  сценічного костюма.

Про це повідомляє кореспондент сайту Златопіль.

Її   при сприянні сільських клубних закладів підготувала  методист районного будинку культури та авторка проекту Олена Ткаченко.

Виставку  вже  мали  нагоду  побачити і нинішні працівники галузі з територій, і ветерани культури, які завітали на свято.

Емоцій і вражень було  чимало, адже багато хто, особливо з ветеранів культури, побачив  тут  свої сценічні костюми, у яких свого часу  виходив  на  сцену, пригадав ті  театральні та концертні образи, які за допомогою їх створювалися.

Як розповіла   Олена Ткаченко, до   створення  виставки  долучилося чимало  бажаючих. Насамперед, це Маловисківський районний будинок культури, Новогригорівський, Копанський, Оникіївський , Гаївський, Миролюбівський, Злинський, Розсохуватський , Лозуватський, Плетеноташлицький сільські будинки культури, Пасічнівський та Диминський клуби.

Цікавими  були і спогади ветерана  сцени  Олени Голубовської, яка із задовленням і одночасно ностальгією згадала костюми, у яких виступала у складі вокального тріо “Калина”, причому, не лише на сценах районного та обласного рівня, а і на всеукраїнських фестивалях та конкурсах. Тоді і стали відомими далеко за межами району  імена його учасниць – Олени Голубовської, Ольги Коваленко та Раїси Іванової.

Було що згадати і  заслуженому працівнику  культури  Павлу Бровченку, без якого теж свого часу не минало жодне культурно-мистецьке свято  на  Маловисківщині.

Свій сценічний костюм, власноруч виготовлений, продемонструвала  присутнім учасниця художньої самодіяльності  з  приміського  села   Мануйлівки Оксана Крисаленко, розказавши цікаву історію його походження.

Ностальгійні спомини виникли  і голови районної ради Світлани Сосновської, яка передусім підійшла до “своєї” плахти – елемент одягу, в якому  хорова  капела  районного  будинку  культури (а в ній – і особисто Світлана Миколаївна) тріумфально виступила на Всеукраїнському фестивалі  вокально-хорового мистецтва “Калиновий спів” – звідки, власне, і почалося   відродження колективу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Крoпивницькoму урoчистo привітали працівників культури (ФOТOРЕПOРТАЖ)

 Як звучало з вуст багатьох  відвідувачів  виставки, завдяки організаторам,  тут тісно переплелися  і давні українські традиції і сьогодення.

“Виставка  триватиме  кілька  тижнів, так що з  її експонатами- сценічними костюмами різних років можуть ознайомитись  усі  бажаючі”,- зазначила  методист  Маловисківського РБК  Олена  Ткаченко.

На Кіровоградщині влаштували виставку сценічного костюма (ФОТО)
Оцінити цей запис

ambit

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований