17 листопада 2019, неділя

На Кiровоградщинi виявили порушення у змiстi бiл-бордiв кандидатiв у Президенти (ФОТО)

У Кропивницькому спостерiгачi Громадянської мережi ОПОРА 16 сiчня виявили  бiлборди без вихiдних даних зареєстрованих кандидатiв на посаду Президента України вiд полiтичних партiй «Громадянська позицiя» Анатолiя Гриценка та «Нашi» Євгенiя Мураєва. Також бiлборди Анатолiя Гриценка зафiксували у Свiтловодську

Бiлборди iз написом  та портретами полiтикiв не мiстили вiдомостей про установу, що здiйснила друк, його тираж, данi про осiб, вiдповiдальних за випуск, як того вимагає ч. 3  ст. 59 Закону України «Про вибори Президента України».

Бiлборд iз зображенням Євгенiя Мураєва розмiщений бiля мiського управлiння полiцiї.

Як повiдомляла ОПОРА, Анаталiй Гриценко зареєстрований кандидатом у Президенти України постановою ЦВК №62 вiд 15 сiчня 2019 року, Євгенiй Мураєв зареєстрований кандидатом у Президенти України постановою ЦВК №61 вiд 15 сiчня 2019 року.  Спостерiгачi ОПОРИ викликали полiцiю, аби зафiксувати порушення, та написали на мiсцi вiдповiднi заяви.

 «Нинi у Кропивницькому є зовнiшня реклама не лише Анатолiй Гриценка, Євгена Мураєва, Андрiя Садового, Валентина Наливайченка, а й iнших полiтикiв, якi публiчно заявили про те, що будуть балотуватися на посаду Президента України. Але iншi потенцiйнi кандидати ще не зареєстрованi  у ЦВК, тому ми фiксуємо ймовiрне порушення лише щодо зареєстрованих кандидатiв»,зазначила координаторка спостереження Громадянської мережi ОПОРА за виборами у Кiровоградськiй областi Зоя Лебiдь.

У частинi 2 статтi 212-13 Кодексу України про адмiнiстративнi правопорушення йдеться:

«Розповсюдження (рознесення, вивiшування, роздавання) пiд час виборчого процесу друкованих матерiалiв передвиборної агiтацiї, якi не мiстять вiдомостей про установу, що здiйснила друк, їх тираж, iнформацiю про осiб, вiдповiдальних за випуск, або у яких така iнформацiя означена неправильно чи неповно, а так само органiзацiя такого розповсюдження – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян вiд трьох до п’яти неоподатковуваних мiнiмумiв доходiв громадян i на посадових осiб – вiд двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мiнiмумiв доходiв громадян». Вiдповiдно до ч. 1 ст. 57 Закону України «Про вибори Президента України» передвиборна агiтацiя розпочинається кандидатом на пост Президента України наступного дня пiсля дня його реєстрацiї Центральною виборчою комiсiєю.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Кiровоградщинi у президентських виборах зможуть взяти участь понад 750 тисяч громадян

Нагадаємо, ранiше у Кропивницькому спостерiгачi ОПОРИ зафiксували бiлборди без вихiдних даних кандидатiв у Президенти Андрiя Садового, Сергiя Каплiна та Валентина Наливайченка.

 

На Кiровоградщинi виявили порушення у змiстi бiл-бордiв кандидатiв у Президенти (ФОТО)
Оцінити цей запис

ambit

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований