02 червня 2020, вівторок

На Кіровоградщині з підозрою на ботулізм до лікарні потрапила 11-річна дівчинка

26 червня увечері дитина разом із родиною скуштувала хребці лосося гарячого копчення та плітку в’ялену, після чого на ранок наступного дня у дівчинки з’явились симптоми харчового отруєння.

Про це повідомляє прес-служба Держпродспоживслужби, інформує Златопіль.

Дівчину госпіталізували до Долинської центральної районної лікарні, а ввечері у зв’язку з погіршенням стану здоров’я перевели до реанімаційного відділення зазначеного медичного закладу.

Вночі з 27 на 28 червня дитина у важкому стані переведена до відділення інтенсивної терапії Комунального закладу «Центральна міська лікарня м. Кропивницький» з підозрою на ботулізм. Хворій була введена протиботулінічна сироватка, наразі стан потерпілої середнього ступеня важкості.

Харчові продукти, які могли б викликати ботулізм, – хребти лосося та плітка в’ялена – були придбанні 25 червня 2019 року в торговельному закладі м. Кривий Ріг. Для встановлення причини захворювання фахівцями Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області з домашнього вогнища відібрані залишки плітки в’яленої, дослідження тривають.

Також фахівцями Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області встановлено виробників рибної продукції та негайно проінформовано головні управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській та Черкаській областях для проведення позапланових перевірок магазину та виробничої потужності.

Головними управліннями Держпродспоживслужби в Дніпропетровській та Черкаській областях розпочато перевірки закладу торгівлі, де була придбана продукція, з якою пов’язують захворювання, та виробничої потужності, де була виготовлена плітка в’ялена. Також попереджено торговельну мережу м. Кропивницького щодо даної ситуації.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Кірoвoградщині у чoлoвіка підoзрюють тяжке захвoрювання

Розслідування першого в поточному році випадку підозри на ботулізм в області триває.

На Кіровоградщині з підозрою на ботулізм до лікарні потрапила 11-річна дівчинка
Оцінити цей запис

elflora

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований