22 жовтня 2019, вівторок

На Кіровоградщині за допомогою переробки старої дороги укріплюють нову (ФОТО)

Служби автомобільних доріг у Кіровоградській області провели холодну регенерацію дороги, з використанням старих матеріалів дорожнього покриття.

Про це повідомляє прес-служба САД у Кіровоградській області, інформує Златопіль.

Вже багато років таку технологію використовують провідні будівельні компанії США та Європи, а тепер вона активно застосовується і в Україні.

Спеціальна машина переробляє існуючі дефектні шари дорожнього покриття на нові міцні та однорідні. Спочатку поверхню фрезують, отримуючи органічно-мінеральну суміш із зфрезерованого асфальтобетону та щебеневих матеріалів основи, а потім додають до неї одночасно в’яжучі компоненти ( бітумна емульсія і цемент) та розподіляють рівномірним шаром. Далі – заключне ущільнення дорожніми котками.

Така дорога готова витримувати більші навантаження, а ніж на які була розрахована при будівництві.

На разі на дорозі Н-14 працює два підрядники і обидва застосовують холодний ресайклінг при ремонті, як і передпачено в проекті.

Те, наскільки якісні матеріали та чи витримана технологія до дрібниць, перевіряють співробітники лабораторії САД і нарікань, у них поки немає.

Холодний ресайклінг – це найшвидший та надійний метод регенерації дорожньої основи. Він дозволяє суттєво зміцнити основу та запобігти утворенню колій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Кіровоградщині промоніторили хід будівництва шахти (ФОТО)

Поверх цього шару влаштовується вирівнюючий шар гарачої асфальтобетонної суміші. Цього року його влаштували вже 3,5 км.

На Кіровоградщині за допомогою переробки старої дороги укріплюють нову (ФОТО)
Оцінити цей запис

ambit

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований