19 квітня 2024, п’ятниця

На Кіровоградщині запрацював комітет захисту українських земель

Представники фермерських асоціацій, аграрних профспілок та голови громадських організацій Кіровоградщини за результатами проведення круглого столу щодо “Відкриття ринку землі: як земельна реформа вплине на українців” одноголосно підтримали проведення всеукраїнського референдуму та прийняли рішення утворити на території Кіровоградської області Комітет захисту української землі.

Під час засідання учасники заходу дійшли загального висновку, а саме – приймати рішення щодо купівлі та продажу українських чорноземів  має право лише їх власник, а значить народ України. Щоб дізнатися чи згодні українці на такий крок є лише один спосіб – загальнонаціональний референдум.

Депутат обласної ради Андрій Табачук акцентував увагу присутніх та закликав приєднатися до розробки єдиного спільного плану дій, який протидіятиме тотальному та безконтрольному розпродажу української сільськогосподарської землі.

“Ми повинні захищати українську землю всіма можливими шляхами. Перший крок до цього – проведення референдуму. Ми розуміємо, що на його проведення знадобиться час, але як свідчать соціологічні дослідження 75% українців не згодні продавати землю, ще 83% громадян – проти продажу землі громадянам інших держав. Нині нам важливо діяти спільно та підтримувати один одного, адже такі кроки уряду ставлять під загрозу цілісність країни”, – закликав Андрій Табачук.

На думку учасників круглого столу команда президента та її прихильники проштовхують закон про розпродаж сільськогосподарської землі виключно в інтересах іноземних фінансових груп.

“На початок 2021 року на території Україні офіційно функціонує 16 660 сільських господарств. Тоді, коли в Польщі на час запровадження ринку землі налічувалося майже 2 мільйони фермерів. На жаль, сьогодні в нашій державі немає фермера чи селянина, який має можливість брати участь в ринку землі. В умовах нашої правової та фінансово-кредитної системи це вирок для них. Тому можна впевнено констатувати, що розпродаж української землі нині запроваджують виключно для іноземних представників. А те, що влада намагається переконати нас в іншому – це цинізм і брехня”– переконані учасники круглого столу.

Також учасники зібрання вважають, що розпочинати так званий «обіг землі» в запропонованому від уряду форматі неприпустимо, оскільки для початку потрібно розробити прозору систему та гарантуватиме реальний доступ фермерів до цього активу.

На Кіровоградщині запрацював комітет захисту українських земель
Оцінити цей запис

Доставка квітів у Кропивницькому

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований