20 вересня 2021, понеділок

На Кіровоградщині жінка зібрала колекцію годинників

Жителька села Добронадiївка Олександрiйського району Кiровоградської областi Людмила Якимчук зiбрала колекцiю зi ста годинникiв. Їх зберiгає в Добронадiївськiй бiблiотецi, завiдувачкою якої працює. Свою колекцiю показує усiм охочим.

Таким чином жiнка хоче донести, що варто цiнувати кожну мить життя, розповiла вона Суспiльному, iнформує Златопiль.

“Час не можна зупинити. Вiн iде. Треба берегти кожну мить, це я хочу показати дiтям i не тiльки. Вже зараз я стала мудрiшою, дорослiшою, а ранiше цього не цiнуєш. А життя коротке. Сьогоднi живеш, а завтра не знаєш, що на тебе чекає”.

Годинники висiли на стiнi однiєї з кiмнат бiблiотеки. Зараз у книгозбiрнi ремонт, i їх довелося зняти, розповiла Людмила Якимчук.

“Усi годинники зараз складенi. Я повнiстю мiняю iмiдж бiблiотеки, закупили новi меблi, стелажi будуть аж до стелi. Вони вже там не помiстяться. Але всi просять, щоб я їх залишила, адже це моя “родзинка”. Можливо, повiшу їх при входi до бiблiотеки, ще подумаю”.

Збирати годинники Людмила Якимчук почала 10 рокiв назад. Робити цього не планувала.

“Це випадково вийшло. У мене був захiд, присвячений трагедiї у Чорнобилi. Вчителька початкових класiв Вiра Присяжна принесла з дому свiй годинник iз зозулею. Опiсля сказала – хай залишається в бiблiотецi. А потiм я прийшла до мами i помiтила в неї теж годинник iз зозулею, але зовсiм iнший. Я попросила – вона вiддала. Тодi i з’явилась така iдея”.

Годинники жiнка купує сама, дарують друзi та колеги, приносять читачi книгозбiрнi.

“Воно так гарно i затишно. Менi сподобалось. За день могли принести до 10 годинникiв. Потiм менi почали привозити з iнших куточкiв України та свiту. Навiть iз Чехiї з клiнiки лiкування очей передали. Такi круглi, з оком. Ранiше працювали, та зламалися”.

Усi годинники в колекцiї зупиненi, щоб не заважати вiдвiдувачам та працiвникам.

Для усiх охочих Людмила Якимчук органiзовує презентацiю своєї колекцiї. У нiй є годинники, яким по 100 рокiв. Таких 4.

“На такi годинники ранiше говорили “ходики”, тому що їх маятник гойдається зi сторони в сторону. Один такий менi не хотiли вiддавати. Це була сiмейна релiквiя однiєї жiнки з Бiлорусi, до якої я носила книжки. Їй подарували його на весiлля. На ньому намальованi ведмедi, як на картинi “Ранок у сосновому лiсi”. З важким серцем, але вона подарувала”.

Найулюбленiший годинник iз колекцiї той, який подарувала бабуся, каже Людмила Якимчук.

“Це звичайний годинник. Подарувала менi його моя бабуся на День народження. Це згадка про мою любиму та рiдну людину. У нас були дуже теплi стосунки”.

На Кіровоградщині жінка зібрала колекцію годинників
1 голос[ів]

Суши-бар Джан представляет! 💥  Самые большие и вкусные роллы в Кропивницком!

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований