07 серпня 2020, п’ятниця

На Кiровоградщинi знайшли гризунiв, якi переносять страшнi хвороби

За результатами монiторингових дослiджень, якi були проведенi у червнi 2019 р. лабораторiєю особливо-небезпечних iнфекцiй, отримано результати дослiдження мишовидних гризунiв.

Про це повідомляє Кiровоградський обласний лабораторний центр, інформує Златопіль.

Збудники туляремiї (Francisella tularensis) та лептоспiрозу (Leptospira Pirogenes, Leptospira Pomona) виявленi при дослiдженнi окремих екземплярiв мишей, вiдловлених в с.Станiславове Благовiщенського району.

При дослiдженнi мишi з с.Бiрки Олександрiвського району виявлено збудник iєрсинiозу (Yersinia pseudotuberculosis) та в одному екземплярi мишовидного гризуна, що спiймався у полi на територiї с.Бовтишка виявлено збудник лептоспiрозу (Leptospira Tarassovi).

Отримано також позитивний результат дослiдження на збудник туляремiї (Francisella tularensis) при дослiдженнi мишовидного гризуна, який  вiдловлено у лiсових насадженнях в смт.Устинiвка.  

Такi знахiдки у черговий раз пiдтверджують необхiднiсть систематичного проведення дератизацiйних заходiв, направлених на боротьбу iз мишовидними гризунами, що переносять небезпечнi та особливо-небезпечнi iнфекцiї.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Крoпивницькoму вчителям на зарплати не вистачає 30 мільйoнів гривень (ВІДЕO)

Для запобiгання виникнення випадкiв захворювань людей на цi iнфекцiї головам сiльських рад вказаних населених пунктiв направленi рекомендацiї щодо органiзацiї та проведення дератизацiйних заходiв,  посилення контролю за своєчасним вивозом побутового смiття та харчових вiдходiв для запобiгання розмноження мишей та пацюкiв. Для профiлактики зараження людей лептоспiрозом, особливо актуальнi цi заходи на прилеглих до водойм територiях.          

 

На Кiровоградщинi знайшли гризунiв, якi переносять страшнi хвороби
Оцінити цей запис

elflora

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований