26 травня 2020, вівторок

На Кiровоградщинi зрiс рiвень захворюваностi на СНIД

В середу, 26 грудня, у Кропивницькому вiдбулося чергове засiдання обласної ради з питань протидiї туберкульозу та ВIЛ/СНIДу.

Про це повiдомляє прес-служба ОДА, iнформує Златопiль.

Як зауважила головний лiкар Обласного центру профiлактики та боротьби зi СНIДом Галина Божок, на сьогоднi в областi, як i в цiлому по Українi, епiдситуацiя iз захворюванiстю на ВIЛ-iнфекцiєю залишається напруженою. На диспансерному облiку в Кiровоградськiй областi перебуває 3191 особа з дiагнозом ВIЛ-iнфекцiя. Прирiст показника захворюваностi порiвняно з попереднiм роком складає 9,5%. Споживачi iн’єкцiйних наркотикiв та жiнки секс-бiзнесу залишаються основним джерелом розповсюдження ВIЛ-iнфекцiї.

“Останнi поведiнковi дослiдження серед цих груп ризику були проведенi в 2017 i на початку 2018 року на замовлення Альянсу громадського здоров’я та Центру здоров’я МОЗ України,” – зазначила Галина Божок. “Результати дослiджень засвiдчили зменшення поширеностi ВIЛ-iнфекцiї серед споживачiв iн’єкцiйних наркотикiв. Так, у 2013 роцi показник захворюваностi складав 15%, у 2015 роцi – 19%, а у 2017 роцi – 13,9%. Однак серед жiнок комерцiйного сексу показник iнфiкованостi зрiс до 10,7%.”

Таку тенденцiю керiвник Центру СНIДу пояснила збiльшенням кiлькостi жiнок, якi працюють в цiй сферi, та збiльшенням показника виявлення захворюваностi за допомогою експрес-тестiв.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кірoвoградщина знахoдиться на межі епідеміoлoгічнoгo пoрoгу

Пiд час засiдання було проаналiзовано загальну епiдситуацiю та заходи з профiлактики туберкульозу та ВIЛ-iнфекцiї/СНIДу в Олександрiї, Олександрiвському, Гайворонському та Петрiвському районах.

Також учасники ради узгодили план посилення та забезпечення сталостi єдиної системи монiторингу та оцiнки ефективностi виконання програмних заходiв з протидiї ВIЛ-iнфекцiї в областi на 2019 рiк.

На Кiровоградщинi зрiс рiвень захворюваностi на СНIД
Оцінити цей запис

elflora

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований