02 липня 2020, четвер

На Маловисківщині школярі долучаються до збереження лісу (ФОТО)

Саме у зимовий період, коли немає вегетації – активної життєдіяльності рослинних організмів, лісівники власноруч починають заготовляти декоративний садивний матеріал.

Про це повідомляє кореспондент сайту Златопіль.

Як зазначив  директор ДП “Оникіївський лісгосп” Сергій Слюсаров, працівники  Оникіївського лісництва ось уже протягом більше десяти років використовують можливість проводити взимку живцювання хвойних порід дерев та чагарників. 

Цей рік, за його словами, не є винятком і на даний час уже підготовлено до 30 тисяч штук різних форм і видів ялівці туї, кипарисовики, ялини, вейгели, спіреї, дейції тощо.

– Що ж до технології, то робота по живцюванню дуже кропітка та вимагає витримки і терпіння. Спочатку необхідно  нарізати живці з маточних дерев. Слова “живець” та “маточні” говорять самі за себе, тобто беремо частинку  від материнського дорослого дерева та вкорінюємо, даємо життя новій рослині. Триває такий процес зазвичай до середини квітня.

А ще окремо хочеться наголосити, що цей процес став темою дослідницької роботи учня Оникіївського шкільного лісництва “Конвалія” Матвія Кірілова. Хлопчина особисто  брав  участь у всіх виробничих процесах і, сподіваємось, що в майбутньому гідно представить захист на тему “Дослідження ефективності вирощування саджанців смарагда в домашніх умовах”. Як це, до речі, зробив Антон Перегудов у фінальному етапі обласного конкурсу “Вчимось досліджувати та охороняти природу” успішно захистивши свою роботу на тему “Вплив способу створення лісових культур дуба звичайного на інтенсивність росту і розвиток саджанців”.

“Керівник шкільного лісництва Надія Василівна Добролевська разом зі своїми учнями є частими гостями нашого підприємства. Беруть активну участь у різноманітних заходах та акціях, а також в лісокультурних роботах, що сприяє не лише зміцненню знань учнів про  довкілля, а й виховує справжніх патріотів своєї землі,”- наголосив директор  Оникіївського держлісгоспу Сергій Слюсаров.

На Маловисківщині школярі долучаються до збереження лісу (ФОТО)
Оцінити цей запис

elflora

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований