04 липня 2020, субота

На Маловисківщині відкрили сезон польотів на парапланах (ФОТО)

Любителі повітроплавання Маловисківщини відкрили сезон польотів.

Про це повідомляє кореспондент сайту Златопіль.

Право першому підняти свій параплан над аеродромним полем поблизу Малої Виски по праву належить колишньому керівнику гуртка авіамоделювання районного відділу освіти Віктору Небензі. Ветерану у травні вже виповниться 72 роки, але зробив він це по-юначому легко і професійно.

Далі в небо злітали і забезпечували польоти на пара- планах його колишні учні, зокрема – Іван Капінус, Станіслав Кисіль (нинішній керівник гуртка авіамоделювання) та Іван Поставнюк, який приїздить заради такої події аж з Одеси, де нині проживає.

Долучився до польотів, але вже зі своїм мотопарапланом і смолінчанин Вячеслав Шиповський.

Не обійшлося і без зацікавлених глядачів, адже аеродромне поле – чи не найвища точка рельєфу Малої Виски, тож параплани під хмарами видно звідусіль.

Як розповів Іван Капінус, літають вони уже дев’ять років. Як правило, сезон відкривають ранньої весни, і це орієнтовно або ж співпадає з Днем авіації, або відбувається трохи пізніше – в залежності від погодніх умов. А закривають – пізньої осені, наскільки дозволяє температура повітря, бо ж чим вище над поверхнею земля, тим парапланеристу холодніше.

Все необхідне для занять таким видом відпочинку (а парапланеристи стверджують, що це саме так) придбане за власні кошти, частина зі спорядження – зроблена власноруч.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Кіровоградшині відбувся екологічний флешмоб (ФОТО)

А спільне захоплення спочатку авіамоделюванням у гуртку, вихованці якого здобували перемоги на обласних змаганнях переросло у парапланеризм, від якого до дається не лише адреналіну, а й радості спілкування на теми, які об’єднують.

На Маловисківщині відкрили сезон польотів на парапланах (ФОТО)
Оцінити цей запис

elflora

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований