25 квітня 2024, четвер

Настраждалася, але добилася справедливості: у Кропивницькому покарали аб`юзера

Марина протягом тривалого часу змушена була терпіти насилля над собою, майже не зверталася до лікарів. Дуже боялася свого колишнього чоловіка. З часом чоловік ставав все агресивнішим. Після чергового жорстокого побиття жінка була вимушена звернутись до лікарні та поліції.

Колишнього чоловіка це не зупинило. Він  викрав у Марини ключі від квартири, вночі, прокравшись до її ліжка,  накинувся на неї і почав спочатку душити, потім бити, розірвав їй рота та зламав ніс. Як наслідок жінка декілька разів втрачала свідомість, а коли приходила до тями то бачила, що син намагався викликати поліцію і швидку, але колишній чоловік цього не дав зробити, вибивши телефон з рук дитини.

Після цього випадку Марина звернулась до фахівців Кропивницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Їй призначили адвокатку – Анастасію Шепеленко.

“Останнє, що пам’ятала жінка, по приїзду поліції, це те, що дуже боліла голова від удару, коли колишній чоловік тягнув її за ногу по вулиці до своєї квартири. Наслідком всього цього був струс головного мозку, переломи кісток, гематоми м’яких тканин голови та множинні садини та гематоми на тілі. За цим фактом було порушено кримінальну справу”, – розповіла адвокатка.

Провівши кропітку роботу по збиранню та підтвердженню доказів,  Анастасія Шепеленко, щоб захистити жінку від кривдника, склала до суду заяву про видачу обмежувального припису.

“Видача обмежувального припису, а саме заборона перебування в місці проживання чи роботи заявника або будь-якого іншого місця проживання чи роботи, та особисто чи через інших третіх осіб розшукувати особу, переслідувати її та в будь-який спосіб спілкуватися з нею – може врятувати життя”, – Анастасія Шепеленко.

Кіровський районний суд видав обмежувальний припис, в якому визначив тимчасові обмеження прав строком на шість місяців, заборонивши наближення на 100 метрів до місця проживання чи перебування заявниці, а також інших місць її частого відвідування.

На цьому  її боротьба не завершилася.

Відповідно до статті 128 КПК України особа, якій кримінальним правопорушенням завдано моральної шкоди, має право під час кримінального провадження, до початку судового розгляду, пред’явити цивільний позов до кривдника. Пані Марина цим правом скористалась.

“Систематичні фізичні та психологічні страждання, яких зазнавала потерпіла викликали у неї побоювання за свою безпеку, спричинили емоційну невпевненість, нездатність захистити себе та завдали шкоди її психічному та фізичному здоров’ю. Відповідно до висновку судової психологічної експертизи, ситуація здійснення домашнього насильства є психотравмувальною для жінки та спричинила їй душевні страждання, крім того постраждалій було завдано і тілесні ушкодження”, – розповіла адвокатка.

Провівши кропітку роботу по збиранню та підтвердженню доказів,  Анастасія Шепеленко підготувала  та подала цивільний позов про стягнення з кривдника 9428, 95 грн. на відшкодування майнової шкоди, яку понесла потерпіла у зв’язку з лікуванням та 100 000 грн. на відшкодування моральної шкоди.

Кіровський районний суд міста Кіровограда визнав винним кривдника у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст.126-1 КК України, взяв кривдника під варту у залі суду та призначив йому покарання у виді позбавлення волі строком на один рік, а цивільний позов потерпілої задовільнив повністю.

Настраждалася, але добилася справедливості: у Кропивницькому покарали аб`юзера
3 голос[ів]

Доставка квітів у Кропивницькому

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований