07 червня 2020, неділя

Нещеплених дітей прийматимуть до шкіл Кропивницького

За словами начальника управління освіти міської ради Кропивницького Лариси Костенко, відсутність у дитини передбачених Міністерствами охорони здоров’я, а також освіти та науки щеплень не буде підставою для неприйняття дитини до школи.

Про це посадовиця повідомила у коментарі сайтуЗлатопіль.

“У разі відсутності необхідих щеплень лікар у довідці, яка є обов’язковою для подання до начального закладу, вказує – “не рекомендується навчання в колективі”. До школи таких дітей все одно прийматимуть, однак організовуватимуть інші форми навчання, для прикладу дистанційне”, – наголосила посадовиця.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Кіровоградщині планують побудувати нову амбулаторію вартістю понад 8 мільйонів гривень

Зазначимо, що в Україні Верховний суд підтвердив, що вакцинація є обов’язковою, а невакцинованим дітям не можна відвідувати дитячі садочки. Про це з посиланням на рішення вищого органу судової влади України повідомило міністерство охорони здоров’я у четвер, 30 травня.

У постанові Верховного суду зазначається, що держава має забезпечити дотримання оптимального балансу між реалізацією права дитини на дошкільну освіту та інтересами інших дітей. Коли індивідуальний інтерес протиставляється загальному інтересу суспільства, загальне благо на безпеку та охорону здоров’я має перевагу, йдеться у повідомленні. З огляду на рішення вищої судової інстанції пояснюється, що батьки можуть обирати форму навчання дитини, але держава встановлює певні правила реалізації такого права, щоби враховувались не лише права дитини на дошкільну освіту, а й забезпечувалась безпека та здоров’я всіх дітей.

Згадане рішення Верховного суду є остаточним у справі, яка розглядається українськими судами з 2016 року, та не підлягає оскарженню. Тоді до суду в Хмельницькій області звернулася матір, чию невакциновану дитину відмовилися приймати до садочка. І хоча спочатку Славутський міський районний суд Хмельницької області задовольнив її позов, садочок оскаржив це рішення.

Нещеплених дітей прийматимуть до шкіл Кропивницького
Оцінити цей запис

elflora

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований