06 червня 2020, субота

Нові он-лайн сервіси від Пенсійного фонду: українці освоюють сучасні технології

Рухатися «в ногу з часом» нині мають українці різного віку. Користувачами всесвітньої мережі сьогодні є не лише молодь. Все більше пенсіонерів, здебільшого за допомогою молодого покоління, на практиці відчувають переваги он-лайн сервісів.

 Днями у Полтаві на прес-конференції зібралися представники Пенсійного фонду України з різних областей. Говорили про ефективність впровадження ряду сервісів на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду, що орієнтовані на пенсіонерів, застрахованих осіб та страхувальників. Так, зокрема, мова йшла про налаштування послуги безкоштовного СМС-інформування (щодо призначення/перерахунку пенсії; сплати страхових внесків роботодавцем та розміру свого страхового стажу);  отримання довідок, достовірність яких підтверджується QR-кодом (про розмір сплачених внесків, витяг із Реєстру застрахованих осіб, довідку про розмір пенсії); інформацію про свій «зароблений» страховий стаж (загальний та у розрізі кожного року), щомісячні відрахування (єдиного соціального внеску) роботодавцем через кабінет страхувальника.

Учасником прес-конференції був Юрій Шарпінський, заступник начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області. Він повідомив, що Кіровоградщини активно запроваджує та популяризує он-лайн сервіси.

«Новітні технології не стоять на місці, – зазначив Юрій Шарпінський. – Можливо, ви ще пам’ятаєте ті черги у фіскальні органи при подачі звітності. На сьогоднішній день всі роботодавці, всі страхувальники подають інформацію, користуючись електронним цифровим підписом».

Юрій Шарпінський також розповів, що розвиток веб-порталу триває не перший рік, тож він постійно оновлюється, бо додаються нові сервіси, у яких в суспільстві є потреба. Про зміни в законодавстві та запровадження нових послуг, представники Пенсійного фонду регулярно інформують роботодавців по телефону та за допомогою спеціальних листів. 

«На сьогодні в Кіровоградській області працюють 23 сервісних центри, – зауважив пан Шарпінський. В кожному з них є окреме робоче місце, де встановлено комп’ютер з підключенням до мережі інтернет. Так, кожна людина, яка приходить у сервісний центр, може ним скористатися і отримати допомогу в реєстрації на веб-порталі».

За словами заступника голови Пенсійного фонду Кіровоградщини, служба також вже не перший рік працює зі студентами місцевих університетів, технікумів та коледжів. Молодь інформують про пенсійне законодавство та можливості електронних сервісів. Активна робота ведеться і з пенсіонерами. Так, наприклад, більше 8,5 тисяч осіб пенсійного віку вже мають електронне пенсійне посвідчення. Що стосується електронних звернень, то за перший квартал нинішнього року їх вдвічі більше, ніж за відповідний період минулого.

Повідомив Юрій Шарпінський і про плани на майбутнє: «Десь у жовтні ми відкриємо новий міський ЦНАП у Кропивницькому, де надаватиметься повний спектр послуг. На це вже виділено вісім робочих місць. А в середині року така ж структура запрацює і в міському центрі зайнятості.

Пенсійний фонд Кіровоградщини також веде активну робота з підприємцями, які користуються загальною системою оподаткування.  Згідно із законодавством, з 1 січня 2018 року вони повинні сплачувати єдиний соціальний внесок не менше мінімального розміру.

«Про своєчасність розрахунків, ми поінформували практично кожного підприємця, – додав Юрій Шарпінський. – Залучаємо їх до нашого сервісного порталу, аби вони могли бачити, скільки стажу мають. Коли звертатимуться за пенсійною виплатою, уже бачитимуть, на що можуть розраховувати. Щоб вчасно інформувати про всі зміни, ми працюємо із телебаченням та радіо, адже суспільство має отримувати інформацію своєчасно та у повному обсязі».

Сучасні технології спрямовані на ефективну взаємодію громадян з державними структурами. Минають часи, коли ті чи інші послуги були недоступними, а люди не розуміли, як працює та чи інша структура. Тепер кожен сам може контролювати всі процеси, пов’язані із власним майбутнім, в також впливати на розвиток державних систем, що нині працюють на доступність та відкритість для кожного громадянина України.

Нові он-лайн сервіси від Пенсійного фонду: українці освоюють сучасні технології
Оцінити цей запис

elflora

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований