04 травня 2024, субота

Нульове декларування: “Добровільність” чи примус?

Верховна Рада України прийняла Закон, який “запускає” податкову амністію, інформує Златопіль.

Одноразовому добровільному декларуванню підлягають активи, що належать фізичній особі в Україні та/або закордоном і які набуті за рахунок доходів, що не були

Закон, який вводить податкову амністію, яка передбачає право, а не обов’язок, проте є ряд але.

Попри “добровільність”, важливо розуміти також те, що особи, які мають право скористатися податковою амністією і не скористалися цим правом, вважаються такими, що повідомили контролюючий орган про відсутність у власності активів, набутих за рахунок доходів, з яких не сплачено або сплачено не в повному обсязі податки і збори. І далі вже вони можуть підпасти під механізми контролю за витратами громадян України, включаючи опосередковані механізми, які реалізуються через фінмоніторинг.

Тож під дію закону потраплять не мільйонери, а ФОПи, айтішники, фрілансери, всі самозайняті особи, а також ті, отримує зарплати в конвертах. Тобто більшість українців, які мають хоч якось виживати.

У той же час чиновники та депутати і ряд інших категорій звільняються від цього декларування.

Це всі ті, хто з 1 січня 2005 р. (за будь-який рік) хоч один раз подавав декларацію за законами щодо запобігання корупції, – чиновники, депутати тощо (крім претендентів на посади, які не були призначені або обрані), а також неповнолітні та недієздатні.

Враховуючи усе вищесказане виходить, що цей закон явно не розрахований на звичайних людей.

Нульове декларування: “Добровільність” чи примус?
Оцінити цей запис

Доставка квітів у Кропивницькому

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований