20 жовтня 2021, середа

Онкодиспансеру в Кропивницькому хочуть скоротити фiнансування

Майже на 14 мiльйонiв гривень хоче скоротити фiнансування обласного онкоцентру в Кропивницькому Нацiональна служба здоров’я.

Про це повiдомляє Суспiльне, iнформує Златопiль.

Нацiональна служба здоров’я пропонує укласти додаткову угоду на надання медичних послуг, але з меншим фiнансуванням.

Керiвник центру Костянтин Яринiч отримав лист вiд Нацiональної служби здоров’я, в якому йдеться про те, що фiнансування центру хочуть скоротити.

“Без усiляких пояснень було вказано, що нам скорочують фiнансування приблизно на 14 мiльйонiв гривень. Це величезна сума для онкоцентру, вона витрачається на пацiєнта, для пацiєнта i на зарплату працiвникам. Якщо ми зменшуємо на 20% фiнансування, то маємо скоротити медперсонал.”

Зменшення фiнансування пов’язане з карантином, пояснила заступниця голови Нацiональної служби здоров’я України Тетяна Бойко.

“Суму договору на певний пакет послуг ми розраховуємо на основi даних, якi надали нам за минулий рiк. Оскiльки у перiод пандемiї були забороненi плановi хiрургiчнi операцiї i потiк пацiєнтiв був зменшений, НСЗУ зробила вiдповiднi перерахунки. Кожен квартал ми переглядаємо суму договору вiдповiдно до кiлькостi наданих послуг”.

Костянтин Яринiч говорить, звернулись до НСЗУ з проханням, щоб вони надали iнформацiю, скiльки пролiкували пацiєнтiв за цей перiод та по якому коефiцiєнту працює лiкарня.

”Нам потрiбна калькуляцiя, щоб нашi бухгалтери могли звiрити. Цих даних нам не дають, але постiйно телефонують i наполягають, щоб ми пiдписали документи, у разi вiдмови кажуть, розiрвуть з нами контракт”.

Щороку в обласний онкоцентр звертаються майже 70 тисяч людей. З них 6-7 тисяч лiкуються на стацiонарi.

“Ця кiлькiсть людей не змiнюється. В угодi прописано, що пацiєнт за власнi грошi не має купувати нiчого. Все має бути в онкоцентрi. Коли нам скорочують фiнансування, то ми змушенi будемо звертатися до пацiєнта, пацiєнт до НСЗУ, НСЗУ до онкоцентру”, – каже Костянтин Яринiч.

Щоб уникати ситуацiй, коли сума договору зменшується, НСЗУ рекомендує лiкарням своєчасно i достовiрно вносити данi в електронну систему МОЗ, говорить Тетяна Бойко. Новий перерахунок планують у жовтнi.

58-рiчна Людмила Коваль в обласному онкоцентрi лiкується з березня. Назвала послуги, якi отримала безкоштовно:

“УЗД, комп’ютерна томографiя. Хiмiотерапiя практично була безкоштовна, треба було докупити колбу”.

Чи зможуть надалi надавати такi послуги безкоштовно – не знають, каже керiвник онкоцентру. Якщо фiнансування зменшать, оскаржуватиме це рiшення в судi.

Онкодиспансеру в Кропивницькому хочуть скоротити фiнансування
Оцінити цей запис

Суши-бар Джан представляет! 💥  Самые большие и вкусные роллы в Кропивницком!

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований