28 березня 2024, четвер

Патронатна родина з Кiровоградщини взяла на виховання трьох сестер (ВIДЕО)

Патронатна родина Козаченкiв з села Рiвне Новоукраїнського району виховують трьох своїх та трьох взятих на виховання дiтей.

Про це йдеться у сюжетi Суспiльного, iнформує Златопiль.

У патронатнiй родинi дiти перебуватимуть пiвроку. Доглядають за ними вихователь i його помiчник. За свою роботу вихователь отримує зарплату – 10 з половиною тисяч гривень. На кожну дитину – вiд держави по п’ять тисяч гривень.

Подружжя Лiлiя та Павло Козаченки створили патронатну сiм’ю торiк. Перед тим, як пiти на такий крок, радилися з рiдними дiтьми – розповiдає жiнка:

“Ми переговорили iз нашими дiтьми, розповiли яка це форма, бо дiти боялися, щоб я не бiльше тих любила, чим їх. Я їм пояснювала, вони згодилися, старша дiвчинка помагала менi з меншими дiтками”.

Як живе патронатна сiм’я, в якiй доглядають за дiтьми, що не можуть жити зi своїми батьками

Подружжя Козаченкiв iз доньками

Подружжя взяло на виховання трьох сестер – це тринадцятирiчна Олександра, восьмирiчна Юлiя i дворiчна Єва. Жiнка пригадує перший день їхньої зустрiчi:

“Перший день був страх, я не знала що робить, я боялась їх скривдити. Потiм вони почали обнiмать мене. А потом двi недiлi дуже важко було, я не знала що робити, дуже важкий це труд”.

Донька патронатних батькiв Анастасiя Козаченко розказує, що потоваришувала найбiльше iз Сашею:

“Ми разом iз нею граємо в iгри, робимо салати, гуляємо в патронатну сiм`ю, малюємо i танцюємо”.

Разом дiвчата вчаться готувати – розповiдає мама.

“Сьогоднi на обiд приготували борщ з м’ясом, кролятиною, рисова каша. Борщ я готую на день 6 лiтрiв, каша 2 лiтра, i риба”.

До влаштування в патронатну сiм’ю дiвчат забрали вiд рiдних батькiв – розповiдає директорка районного центру соцслужб Наталiя Мороз.

“Дiти проживали у бiологiчнiй сiм’ї, яка була в складних життєвих обставинах. Рiшенням органiв опiки i пiклування дiти наприкiнцi серпня 2018 року були вилученi iз родини. Тому сама менша була помiщена у будинок дитини нового типу, двоє старшеньких дiтей влаштовано у центр психологiчної реабiлiтацiї для дiтей”.

Аби стати патронатним вихователем, треба мати досвiд виховання рiдних дiтей, дозвiл вiд них та власне житло – розповiдає тренерка з пiдготовки кандидатiв Олена Коваленко.

“Це професiйна послуга, на базi патронатної сiм’ї вiдбувається догляд, виховання та реабiлiтацiя дiтей, якi потрапляють у неї. Це тимчасова послуга мiж тим, як дитину вилучили iз сiм’ї i до повернення, або пошуку нової сiм’ї. Iнтернатна система не може замiнити сiм’ю, а лише в нiй дитина може в повнiй мiрi розвиватися, бачити, як функцiонує сiм’я i, звичайно, закладаються основи i база для подальшого розвитку. Тому i створюються такi сiм’ї”.

Де житимуть дiвчата пiсля патронатної родини, вирiшить суд.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Кропивницькому нагородили переможцiв конкурсу “Дитина року” (ФОТО)

Патронатна родина з Кiровоградщини взяла на виховання трьох сестер (ВIДЕО)
Оцінити цей запис

Доставка квітів у Кропивницькому

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований