03 травня 2024, п’ятниця

Першi випадки сонячних ударiв зафiксували на Кiровоградщинi

На Кiровоградщинi останнi днi збiльшилась кiлькiсть звернень за допомогою в обласний центр екстреної медичної допомоги.

Про це йдеться у сюжетi Суспiльного, iнформує Златопiль.

Вперше в регiонi зафiксували випади сонячних та теплових ударiв, розповiв керiвник центру Олександр Ярошенко. Вважає, це пов’язано зi спекою в останнi днi.

Через спеку збiльшилась кiлькiсть викликiв “швидкої”

За два днi вихiдних на Кiровоградщинi збiльшилась кiлькiсть звернень за медичною допомогою. Якщо порiвнювати з попереднiми днями – на пiвтори сотнi, говорить керiвник центру екстреної меддопомоги Олександр Ярошенко.

“В центр екстреної меддопомоги щодоби поступає вiд 500 до 600 викликiв. I в оцi днi, коли спека була до 40 градусiв, звернень зросло на 100-150 викликiв. Збiльшилась кiлькiсть iнсультiв. За добу маємо 10-12 випадкiв, а 5 серпня госпiталiзували 18 людей”.

Якщо в людини тепловий або сонячний удар, тобто перегрiв органiзму, фельдшери дають рекомендацiї телефоном i направляють бригаду в залежностi вiд стану людини, пояснює лiкарка диспетчерської служби Людмила Полiщук.

“Тепловий удар можна отримати навiть в примiщеннi, де не має сонця, але є висока температура. А сонячний – це коли людина довго перебуває на сонцi, у неї виникає запаморочення. Можлива, навiть, втрата свiдомостi i пiдвищення артерiального тиску. Якщо хворий на вулицi, то його треба перенести в тiнь, дати випити холодної води, змочити водою серветку та покласти її на лоб”.

Яких правил радять дотримуватись лiкарi

Зi слiв лiкарки-кардiолога Наталiї Чайки, минулого тижня до вихiдних щодня госпiталiзували четверо-п’ятеро пацiєнтiв. У суботу-недiлю їх кiлькiсть подвоїлась.

“Спека небезпечна для всiх людей, тому що можна отримати тепловий удар. Але для пацiєнтiв з серцевою-судинною патологiєю вона особливо небезпечна. Вiд спеки у пацiєнтiв дестабiлiзується тиск, тобто може рiзко пiдвищуватись або навпаки падати. Згущується кров i збiльшується ризик iнфарктiв, iнсультiв i порушення ритму серця”.

Говорить, пiд час спеки варто уникати прогулянок пiд сонцем, носити головний убiр, пити пiвтора-два лiтри води на день, збiльшити у рацiонi кiлькiсть свiжих фруктiв i овочiв. Людям з хронiчними недугами радить дотримуватися рекомендацiй лiкарiв.

Першi випадки сонячних ударiв зафiксували на Кiровоградщинi
Оцінити цей запис

Доставка квітів у Кропивницькому

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований