19 січня 2021, вівторок

Пiдлiтки з Кiровоградщини вiдзняли документальнi фiльми (ВIДЕО)

В рамках проєкту “Осiнь на Плутонi 2.0”, пiдлiтки з Кiровоградщини вiдзняли документальнi фiльми.

Про це сайту Златопiль повiдомила комунiкацiйниця проєкту.

У рамках проєкту пiдлiтки з рiзних регiонiв України у спiвпрацi iз професiйними режисерами створюють короткометражнi фiльми про своїх дiдусiв та бабусь, дiзнаються про методи документального кiномистецтва, отримують базовi навички авторського кiно у форматi сторiтелiнгу. 

Учасницi проєкту з Олександрiї та Долинської представили свої короткометражнi фiльми.

Фiльм “Iсторiя життя моєї прабабусi” зняла Олександра Куневич, 13-рiчна дiвчинка з мiста Олександрiя Кiровоградської областi. Образ прабабусi вона вiдтворила за спогадами свого батька, використавши фотографiї з родинного архiву. Дiвчинка вважає, що своє iм’я отримала саме на честь старшої родички. “Я вiдчуваю, що нас з’єднує якась невидима ниточка”, – розповiдає авторка фiльму”.

Бондар Катерина iз мiста Долинська Кiровоградської областi вирiшила зняти документальний фiльм-портрет про свого вчителя, майстра з лозоплетiння та гончарних виробiв, Сергiя Ткачова. Дiвчинi сiмнадцять, i уже три роки вона вивчає мистецтво гончарства, реалiзовуючи у такий спосiбсвiй талант i мрiї.

Довiдка:

Проєкт “Осiнь на Плутонi” виник з проблематизацiї теми комунiкацiї поколiнь у сучаснiй Українi, з бажання розказати iсторiї людей старшого вiку i подивитися через призму мистецького дослiдження на досвiд особистого життя в контекстi глобалiзацiї: як саме старшi люди i їх долi вписуються в “новий свiт” з його цiнностями i технологiями. 

Автори протягом року записували iсторiї життямешканцiв львiвського герiатричного пансiонату, на основi цих матерiалiв було створено документальну виставу “Осiнь на Плутонi”. Ця вистава до пандемiї, в перiод з 2017 по 2020 роки, була презентована у репертуарах театрiв мiста Львiв, а також на європейських театральних фестивалях: DESANTUA (Варшава, Польща), DEMOLUDY (Ольштин, Польща), Theatertreffen-Stückemarkt (Берлiн, Нiмеччина), UkrainianshowcasewithintheinternationaltheatreconferenceIETM (Київ), URBÄNG (Кельн, Нiмеччина), Українськийтиждень в ГданськуIV (Гданськ, Польща).

Тепер команда проєктуорганiзовуєвсеукраїнськiмайстер-класи з кiнодокументалiстики для школярiв з регiонiв. Культурно-освiтня iнiцiатива має на метi створення додаткових шляхiв для творчого розвитку школярiв, що проживають у селах та маленьких мiстах. Окрiм розширення знань у професiйнiй сферi кiнодокументалiстики, для пiдлiткiв участь у проєктi є можливiстю отримати нову якiсть комунiкацiї з людьми старшого вiку, у якiй вони зможуть випрацювати дослiдницький i одночасно емпатичний погляд на iсторiї життя iнших.  

Пiдлiтки з Кiровоградщини вiдзняли документальнi фiльми (ВIДЕО)
1 голос[ів]

elflora

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований