29 січня 2020, середа

Поетичні обрії Світлани Бреславської (ФОТО)

Днями отримав приємну звістку з Івано – Франківська від цьогорічної лауреатки обласної літературної премії імені Юрія Яновського в номінації «Поезія», вчительки української мови та літератури за спеціальністю, здобутою  в стінах Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, про її чергову нагороду за висвітлення особливостей формування державності періоду ЗУНР, увіковічення творчості діячів та подій періоду ЗУНР.

   Щиро порадів успіхові талановитої української літераторки, з якою познайомився на початку вересня разом з іншими номінантами на здобуття цієї премії під час проведення літературних читань в приміщенні обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д.І.Чижевського.

    Гарними словами охарактеризували тоді творчий ужинок цієї молодої й талановитої жінки поетеси,  новелістки та перекладачки з польської мови, зокрема, голова Компаніівської районної ради, голова журі Вадим Спіткаренко, член правління НСПУ поет Олександр Косенко, прозаїк Володимир Шовкшошитний, а ще – Казімеж Бурнат, поет з Польщі, поетичні твори якого вона успішно перекладає на українську мову.

     Наше знайомство мало продовження вже восени на батьківщині Юрія Яновського – у селі Нечаївка Компаніівського району, де біля приміщення літературно-меморіального музею його імені відбулося нагородження цьогорічних лауреатів премії.

–  Я вперше відвідала Кіровоградщину, – сказала у нашій розмові Світлана Бреславська. – По – справжньому вражена гостинністю, з якою нас зустрічала Кіровоградщина, яка дає творчу наснагу тим, хто її відвідує.

 Почитайте збірки її поезій – і ви побачите, що у кожне слово, кожен рядок вона вкладає себе, інколи і життя, відчуваючи свою потрібність і корисність для читачів.

   У розмові приваблює простотою, глибинним філософським мисленням, своєю високою духовністю та інтелектом. Пише про минулу війну, свої мрії, фантазії,  природні явища, передаючи у віршованих рядках щиру любов до людей і українського народу його мови, якому слугує поетичним словом. А днями Світлана Бреславська взяла участь в ХУ Міжнародному поетичному фестивалі «Поети без кордонів» імені Анджея Бартинського, в рамках проведення якого презентувала в перекладі  з польської мови його книжку «Бенкет метелика».

   Попереду – нові знайомства, зустрічі, які закарбовуються в її серці, що з часом перетворяться  на нові поетичні і прозові твори. 

                                      Анатолій Саржевський,

                                     фото автора та з відкритих джерел

Поетичні обрії Світлани Бреславської (ФОТО)
Оцінити цей запис

ambit

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований