13 червня 2021, неділя

Політики Кіровоградщини, які ініціювали відкриття медвишу у Кропивницькому, виступили проти його закриття

Студенти та викладачі Кропивницького підрозділу Донецького національного медичного університету підготували звернення до Кіровоградської обласної ради та Кіровоградської ОДА з проханням втрутитися у ситуацію стосовно закриття медвишу, який функціонує в обласному центрі.

Відповідне звернення присутні обговорили під час зустрічі трудового колективу, вчора, 17 травня,  повідомляє кореспондент сайту Златопіль.

“Одним з показників ефективності медичного університету є те, що наразі понад сотня студентів в умовах пандемії працюють у лікарнях не лише зберігаючи здоров’я, а й рятуючи життя. Інший аспект полягає у тому, що починаючи з 2017 року випускники олександрійського та кіровоградського медичних коледжів отримали можливість здобути вищу освіту не їдучи в інші областя”, – акцентував депутат Кіровоградської облради Сергій Коваленко.

Так, під час виступу депутат Кіровоградської облради Сергій Коваленко нагадав, що відкриття, медвишу у Кропивницькому стало можливим завдяки комплексній роботі колишнього голови Кіровоградської обласної ради Олександра Чорноіваненка, ексголови ОДА Сергія Кузьменка, ексдепутатів Верховної ради України Костянтина Яриніча та Олександра Горбунова, Міністерств охорони здоров’я, освіти та багатьох інших.

Варто зауважити, що на зустрічі окрім викладачів та студентів були також присутні депутати Кіровоградської облради, представники обласної адміністрації та політики області, які виступали ініціаторами відкриття навчального закладу в обласному центрі.

У результаті зустрічі присутні дійшли до висновку щодо необхідності створення Координаційного комітету до якого включили двох студентів та п’ятьох викладачів. Метою комітету визначили необхідність не допустити закриття навчального закладу на території обласного центру та знайти шляхи для вирішення проблеми.

Відзначимо, що після новини про закриття медичного університету у Кропивницькому чимало політиків Кіровоградщини, які ініціювали його відкриття, одразу дали зворотну реакцію.

Так, депутат обласної ради та голова фракції ВО “Батьківщина” в Кіровоградській області Олександр Чорноіваненко висловив чітку позицію стосовно закриття медичного університету.  

“Представники обласної влади плідно працювали, щоб забезпечити Кіровоградщину достатньою кількістю медичних працівників, яких завжди не вистачало, проте, на жаль, в черговий раз область втрачає такий шанс”,- зазначив депутат.

Відомо, що вже сьогодні, 18 травня у Міністерстві охорони здоров’я запланована нарада щодо збереження філії медичного вишу в Кропивницькому. До участі в ній запросили і керівництво Донецького національного медичного університету.

Також, сьогодні, 18 травня, під стінами головного корпусу медвишу у Кропивницькому студенти тa виклaдaчі філії Донецького нaціонaльного медичного університету вийшли нa aкцію протесту, проти зaкриття філії навчального закладу у місті Кропивницькому.

Довідка: 25 березня 2016 року відбулося підписання Меморандуму про співробітництво, який передбачав розміщення в обласному центрі двох факультетів Донецького національного медичного університету.

Перший факультет – медичний, повинен був готувати сімейних лікарів, педіатрів і стоматологів, другий – міжнародний, приймав іноземних студентів.

Нинi у фiлiї Донецького медичного унiверситету навчаються тисяча студентiв з понад 20 країн свiту

Близько пів року тому була створена комiсiя, аби фiлiя Донецького медунiверситету отримала вiдповiдну лiцензiю. Однак, 24 березня Мiнiстерство освiти видало новi вимоги, якi поставили крапку у питаннi розвитку Кропивницького підрозділу ДНМУ, який не вiдповiдає лiцензiйним вимогам. Це стосується науково-педагогiчного складу, адмiнiстративно-господарської дiяльнiсть та iнших вимог. Але основа — це науково-педагогiчний склад, якого виш немає.

Тож тепер, ці два факультети можуть припинити своє існування у Кропивницькому.

Політики Кіровоградщини, які ініціювали відкриття медвишу у Кропивницькому, виступили проти його закриття
Оцінити цей запис

Посівний матеріал, ЗЗР, мікро та мінеральні добрива від Агроімпульс

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований