13 червня 2021, неділя

Понад 40 ДТП за участю пішоходів зареєстрували на Кіровоградщині. Які штрафи загрожують порушникам (ФОТО)

За чотири місяці 2021 року на дорогах Кіровоградської області зареєстрували 42 ДТП за участю пішоходів, в яких 30 людей отримали травми, а 11 загинули.

Кореспонденти сайту Златопіль розпитали містян, хто частіше порушує – водії, чи пішоходи і призводить в результаті до аварій на автошляхах.

“Не порушую. На маршрутці їжджу, переходжу по переходу і все. “Зебри” не завжди є і знаки, але переходжу там, де це потрібно робити”, – розповідає кропивничанин Валерій.

“Порушую тільки тоді, коли пішохідного переходу немає, тож інколи доводиться”, – каже кропивничанка Інна.

“Якщо дуже поспішаю, можупройти в невстановленому для цього місці, але, звісно, бажано через пішохідний перехід іти”, – додає її подруга Настя.

“Не порушую, бо я сам водій і знаю, що це таке. А пішоходи порушують. В основному це, коли відстань між переходами велика, відповідно, пересікають деінде. Як реагую, залежить від настрою. Ну, пропускаю, ясно, всі ж ми такі. І ми по тротуару, буває, їздимо”, – сміється місцевий житель Олег.

“Ніколи не порушую, – твердить кропивничанка Людмила. – Це якби я була водієм, то, може, й порушувала б, а так воно не виходить порушувати. Я завжди переходжу там, де пішохідний перехід, і чекаю на світлофорі, поки не засвітиться. А водії часто пішоходів не пропускають там, де пропускати повинні”.

“Та пішоходи систематично порушують, – каже водій з багаторічним стажем Юрій. – От постійте трохи, самі побачите. Он для вас якраз показник – ідуть «в розвалочку», спокійненько. Як реагуємо? Ми, мабуть, вже звикли до цього, спокійно”.

 

“Я можу інколи й на ногу наїхати спеціально, я жартую, звісно. Ну, сигналю, кричу, сварюся. Особливо, коли оце “альо” (показує, як ідуть пішоходи з телефонами – ред.). Ну, вони думають, щодесь в дендропарку ходять. На сьогодні треба переглянути владі пішохідні переходи, вони не мають бути на перехресті. Це моя думка як водія. Я сам інколи можу перейти там, де не треба. І розумію, що це не вірно, але що ж ти зробиш, не карають нас за це, тому так і є. Водія простіше оштрафувати, а пішоходу що ?! Навіть, скільки разів тут поліція проїжджає, ну, просто посигналили пішоходам і все. Ну, зупиніться, – в райвідділ до з’ясування, штраф”, – розмірковує Володимир.

“Щодня патрульні поліцейські проводять різного роду заходи, аби знизити аварійність на дорогах Кропивницького та області.Особливу увагу приділяють пішоходам. Адже це найбільш уразлива категорія учасників дорожнього руху. Майже кожна ДТП за їхньої участі закінчується травмами, або навіть смертю, – розповідає речник Управління патрульної поліції Кіровоградщини Дмитро Поперешняк.

Так, лише за чотири місяці цього року на дорогах області зареєстрували 42 ДТП за участю пішоходів, в яких 30 людей отримали травми, а 11 загинули.

“З метою недопущення зростання кількості ДТП за участю пішоходів патрульні поліцейські систематично проводять профілактичні рейди у місцях концентрації об’єктів соціальної інфраструктури. У разі виявлення пішоходів-порушників поліцейські можуть складати матеріали за ст.127 КУпАП, зокрема, частина перша якої передбачає накладення штрафу у сумі 255 гривень”, – коментує Дмитро Поперешняк.

 

З початку 2021 року патрульні склали 120 таких адміністративних матеріалів.

Лілія Кочерга

Понад 40 ДТП за участю пішоходів зареєстрували на Кіровоградщині. Які штрафи загрожують порушникам (ФОТО)
2 голос[ів]

Посівний матеріал, ЗЗР, мікро та мінеральні добрива від Агроімпульс

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований