16 квітня 2024, вівторок

Питання сортування сміття: Чи є можливість у жителів Кіровоградщини стати екосвідомими? (ФОТО)

В усьому світі, вже не перший рік все більшої популярності набуває поняття “екосвідомості” та культури сортування вторинної сировини, проте в Україні з цим більш неоднозначно.

Тож редакція сайту Златопіль вирішила дізнатись, як до сортування сміття ставляться жителі Кіровоградщини, а також де і як це можна зробити.

Під час опитування у мережі Facebook,  більшість респондентів зазначили, що сортувати сміття безперечно потрібно. Проте особливої уваги заслуговують думки стосовно доречності та якості сортування вторинної сировини, адже серед коментаторів знайшлись і ті, хто висловили невпевненість у тому, що відсортоване сміття не опиниться серед звичайних побутових відходів.

Також деякі зауважили, що в Україні існує лише декілька сміттєпереробних заводів, і гарантія того, що сміття відсортоване громадянами потрапить саме туди, дуже невисока.

Треба розуміти, для того аби звичайна металева бляшанка повністю розклалася, потрібно близько 50 років, а для скляної пляшки – приблизно 1000. Кинутий на землю сигаретний фільтр розпадатиметься до 3 років, губка для миття посуду близько 200.

Слід зазначити, що тема свідомого відсортування вторинної сировини у Кропивницькому завдяки свідомим громадянам, набирає актуальності. Так нещодавно у Крoпивницькoму з’явився майданчик для сoртування втoриннoї сирoвини. Результатoм його ствoрення стала петиція від небайдужих крoпивничан, в якій йшлoся прo те, щo в багатьoх країнах із рoзвиненoю екoнoмікoю, відсоток відходів, що йдуть на переробку понад 50%, а в Україні поки що не більше 5%.

Після рoзгляду петиції, за прoпoзицією міськoгo гoлoви Кропивницького Андрія Райкoвича, фахівці підприємства “Екoстайл” встанoвили такий майданчик біля будівлі кoнтакт-центру підприємства, пo вулиці Лавандoва 27, і тепер усі бажаючі  долучитись до сортування відходів, мають для цього місце. Наразі передбаченo збір сирoвини в трьoх фракціях, а саме скла, пластику та паперу.

Якщо, ж ви досі не впевнені в тому, що відсортована сировина відправиться на переробку, то ви може самі здати у відведених місцях пластик, метал, скло, тощо.

Адже в Україні працює сервіс за допомогою якого можна відслідкувати необхідний пункт прийому вторинної сировини на карті.

 

Видання “Велика Епоха” розробило всеукраїнський сервіс інтерактивних мап “Куди здати відходи”. У ньому можна вибрати мапу, де позначено пункти прийому різних видів відходів.

Як зазначили творці даного сервісу користуватися мапою досить просто.

Пропонуємо вам покроково ознайомитись з тим як нею користуватися:

  • Виберіть потрібне місто в меню праворуч. (Автоматично на мапі відображаються пункти прийому всіх видів відходів.)
  • Щоб показати на мапі пункти прийому певного виду відходів, в залежності від ваших потреб.
  • Щоб переглянути всі адреси точок прийому конкретного виду відходів, натисніть на “Всі пункти” під назвою шару відходів.
  • Щоб розкрити або приховати навігаційне меню, натисніть на кнопку “Список місць”.
  • Щоб дізнатися подробиці про пункт прийому, натисніть на нього, і з’явиться вікно опису.
  • Щоб сховати все зайве на мапі, натисніть на кнопку праворуч  (“Сховати зайве”).
  • Щоб відобразити їх знову — натисніть ще раз.

За наявності номера телефону в описі пункту, спочатку бажано зателефонувати відповідальній особі, адже моніторинг кожного з пунктів займає час, і не факт, що пункти, які позначено на мапі, працюють як би того нам хотілося.

Якщо ж ви новачок у справі сортування сміття, але хочете знати як це робити, і які саме матеріали підлягають переробці, то для вас підійде мобільний додаток “Сортуй”, що одразу відповість на складне запитання “як поводитись із відходами?” і, позбавить від довгих роздумів біля контейнерів.

Наразі, додаток, нажаль, буде більш корисний здебільшого жителям Києва, Львова, Харкова, Миколаєва, Херсона та кількох інших міст, але користувачам з Кіровоградщини стануть у нагоді універсальні правила сортування, адже розуміти, що саме підлягає сортуванню є корисною навичкою у розвитку екосвідомості людей.

Наостанок хочеться нагадати, що планета Земля – це наш спільний дім, і від того як ми її будем берегти залежить наше майбутнє життя. Сподіваємося, що  українці стануть більш екосвідомими, і будуть ближчі до європейських стандартів, в яких тема сортування відходів не викликає питань, адже є частиною звичайного життя.

Владислав РАТУШНЮК

Питання сортування сміття: Чи є можливість у жителів Кіровоградщини стати екосвідомими? (ФОТО)
4 голос[ів]

Доставка квітів у Кропивницькому

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований