21 лютого 2020, п’ятниця

Репетиторiв Кiровоградщини закликають задекларувати доходи

Iз 1 сiчня в Українi стартувала кампанiя декларування доходiв громадян, отриманих у 2018 роцi. Згiдно з нею вчителi, якi займаються репетиторством, до травня мають задекларувати свої доходи.

Про це повiдомляє IА “Погляд”, iнформує Златопiль.

Як наголошують податкiвцi, репетиторство сьогоднi контролювати складно, адже бiльшiсть педагогiв не декларують дохiд вiд такої дiяльностi.

Пiд поняттям “репетиторськi послуги” мають на увазi пiдготовку дiтей до школи, вступу до навчальних закладiв, ЗНО, навчання з будь-яких предметiв тощо. Таку дiяльнiсть ведуть вчителi, викладачi та iншi особи, якi не зареєстрованi як фiзичнi особи-пiдприємцi, тому й не сплачують податки.

Тож якщо викладач-репетитор не є фiзичною особою-пiдприємцем, але постiйно надає репетиторськi послуги фiзичним особам, вiн зобов’язаний включити суму таких доходiв до загального рiчного оподатковуваного доходу та подати декларацiю за наслiдками звiтного року, а також сплатити податок iз таких доходiв (п.п. 168.2.1 п. 168.2 ст. 168 Податкового кодексу України).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Кiрoвoградщинi у шкoлах встанoвлять вiдеoкамери

Податкову декларацiю про майновий стан i доходи за 2018 рiк викладачам-репетиторам слiд подати до 1 травня за мiсцем податкової адреси (реєстрацiї) за формою Податкової декларацiї про майновий стан i доходи.

Репетиторiв Кiровоградщини закликають задекларувати доходи
Оцінити цей запис

elflora

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований