17 травня 2024, п’ятниця

Рік СпівДії: як партнерство волонтерів, бізнесу та держави зʼєднує українців для допомоги один одному

Замість будильника — звуки сирен та вибухів. Так розпочався ранок більшості українців 24 лютого. У перші дні і навіть тижні повномасштабного вторгнення люди почувалися розгубленими. Та були й ті, хто взяв ситуацію у свої руки, щоб підтримати українців, які постраждали від війни. Вже першого березня Ірина Тулякова разом із Богданом Паладійчуком і Глібом Шамалем обговорювали можливість допомогти тим, хто цього найбільше потребує. Пізніше до ініціативи долучились IT-команди волонтерів, які за 4 доби створили диво. Так народилась СпівДія, яка за рік виросла в екосистему.

Про проєкт

СпівДія — волонтерська P2P-платформа, що обʼєднує зусилля волонтерів, бізнесу та держави для допомоги тим, хто цього потребує. 

Завдяки підтримці друзів, компанії Quincefin, команда безкоштовно отримала в користування CRM-систему, яку адаптували під потреби проєкту. Згодом ця ініціатива вийшла за межі СпівДії. Оновлену CRM-систему отримали інші волонтерські організації, що дозволило полегшити роботу волонтерів і пришвидшити процес надання допомоги.

Богдан Паладійчук, співзасновник проєкту:

«СпівДія — це про допомогу людини людині. Про те, як функціонує українське суспільство. Вже в перші дні війни волонтери почали збирати гуманітарну допомогу, евакуювати людей, рятувати тварин. Ми чули ці історії щодня, і навіть бачили їх на власні очі. Не було сумнівів, що цей проєкт стане ще однією ланкою в ланцюжку взаємодопомоги».

У перші дні війни навколо СпівДії також об’єднались: Благодійний Фонд “Повір у себе”, Мінмолодьспорту, Координаційний штаб з гуманітарних та соціальних питань Офісу Президента, МОЗ, Мінрегіонів, а також Help Ukraine Center. 

Одна з ключових особливостей проєкту полягає у тому, що будь-хто може допомогти. На сайті для цього є спеціальний розділ, де кожен може заповнити заявку та вказати, чим саме може допомогти: речами, посудом, грошима тощо. Після цього з людиною звʼязуються кейс-менеджери для верифікації заявки та уточнення деталей. Серед заявок на допомогу шукають ті, які можна повністю або частково закрити цією допомогою, та звʼязують людей між собою. 

Рік у цифрах

Завдяки проєкту допомогу отримали понад 519 тисяч українців. Комусь СпівДія допомогла з пошуком роботи, хтось отримав грант для бізнесу, а хтось зміг знайти нову домівку. 

Загалом за рік існування платформи: 

  • відправлено гуманітарну допомогу 519 000+ українцям;
  • залучено понад 70 тисяч дітей на заняттях; 
  • проведено психологічні консультації 9621 особам; 
  • надано юридичну допомогу 1537 бенефіціарам; 
  • надано підтримку 86 партнерським шелтерам для внутрішньо-переміщених осіб;
  • проведено 2817 кар‘єрних консультацій; 
  • працевлаштовано 491 громадянина;
  • надано 50 мікрогрантів на відновлення та розвиток малого та середнього бізнесу.

СпівДія Хаб

СпівДія Хаби — це мережа партнерських молодіжних та громадських організацій, на базі яких волонтери опрацьовують заявки, комплектують і передають гуманітарну допомогу потребуючим. Також тут люди можуть отримати безкоштовні послуги екосистеми СпівДія. За рік проєкт відкрив 22 хаби майже в усіх регіонах України.

СпівДія заради Дітей 

Діти — найбільш незахищена і вразлива частина населення. У час, коли дорослі ще могли триматися, діти найчутливіше відзеркалили усі разючі події війни. Для збереження та відновлення ментального здоров’я дітей на базі проєкту були створені дружні простори, де через програму неформальної освіти діти можуть отримати якісну психоемоційну підтримку. За рік роботи до занять було залучено понад 70 тисяч дітей, найбільше — близько 10 тисяч — долучилося до проєкту в Івано-Франківську. 

СпівДія Психологічна служба 

Один з основних і дуже важливих напрямів проєкту є психологічна допомога. 

«Створюючи проєкт, я розуміла, що перше з чим ми маємо допомогти, це забезпечити українців найнеобхіднішим для життя. І досить швидко стало очевидним, що це не лише фізичні засоби, типу одягу і їжі. Це психоемоційна підтримка. Я відчувала це на собі, коли закінчувала робочі розмови о другій ночі і лягала виснаженою, але не дозволяла собі “пожаліти себе”, адже я в тилу, а не на передовій. І так відчувала себе велика кількість українців», — Ірина Тулякова, співзасновниця платформи СпівДія.

Спершу психологи працювали переважно зі зниженням реакції на гострий стрес, наслідками реакцій на травмуючі події, панічними розладами, страхами. За рік війни запити людей змінились. Сьогодні все частіше психологи працюють з посттравматичними розладами та депресіями, і за потреби перенаправляють на медиків. 

За рік існування проєкту команда надала психологічну допомогу 9621 особам, і продовжує допомагати людям впоратись з наслідками війни. 

СпівДія Юридична служба

На базі СпівДії безкоштовно працює служба юридичної допомоги, надаючи консультації, допомагаючи у підготовці необхідних документів та навіть супроводжуючи судові справи. Більшість питань стосуються оформлення статусу та виплат внутрішньо переміщеним особам, оскільки люди вимушені були змушені покинути свої домівки та налагоджувати життя в нових містах. За рік роботи проєкт допоміг 1537 бенефіціарам

СпівДія Підприємці

В той час як одні залишились без домівки, інші — втратили свій бізнес і можливість заробітку. СпівДія створила платформу, де вже взаємодіє понад 120 підприємців. Вона дозволяє бізнесам єднатися для вирішення спільної проблеми, знаходити нові контакти та допомагати одне одному.

Також у межах проєкту реалізовано мікро-грантову програму для підтримки малого та середнього підприємництва в Україні. Серед 227 заявників було обрано 50, які отримали гранти на відновлення та розвиток бізнесу. Завдяки цьому було створено щонайменше 40 робочих місць.

СпівДія Працевлаштування 

Пошук роботи — ще один виклик, з яким зіштовхнулись українці. СпівДія стала місцем, де кожен міг отримати консультацію, допомогу в підготовці до співбесіди та складанні резюме. За рік команда експертів провела 2817 консультацій та допомогла працевлаштуватись 491 українцю. Крім того, в рамках проєкту регулярно проводяться тренінги, лекції та інтерактивні заходи, які допомагають орієнтуватися на ринку праці, підвищити кваліфікацію та опанувати нові професії. 

СпівДія Шелтер 

Люди, які втратили свої домівки внаслідок війни, змогли знайти прихисток в шелтерах, організованих підприємцями, громадами, волонтерами та просто небайдужими людьми. СпівДія Шелтер надає системну підтримку таким прихисткам. 

«Це і є принцип people to people, яким ми керувались при створенні проєкту. Де людина допомагає людині, громада громаді, українці українцям. Наразі у СпівДії верифіковано 86 шелтерів-партнерів у семи областях України: Дніпропетровській, Запорізькій, Черкаській, Одеській, Волинській, Львівській та Івано-Франківській областях, а також долучаємо Харківську та Миколаївську. І ми не плануємо зупинятись. Надаємо допомогу усім, кому вона потрібна», — Богдан Паладійчук, співзасновник платформи СпівДія. 

СпівДія Ноут

Крім основних напрямів екосистеми СпівДія, важливо відзначити проєкт СпівДія Ноут. Ця ініціатива — спільна робота міжнародних донорів, бізнесу, українських волонтерів та влади. Проєкт створений, щоб підтримати українську молодь у доступі до освіти, послуг реагування і самореалізації під час війни. Завдяки допомозі донорів команда отримала 5000 ноутбуків з ліцензійним програмним забезпеченням. Протягом 10 днів до СпівДії надійшло 4274 заявки на загальну кількість понад 50 тис. ноутбуків від закладів, що прагнули забезпечити дітей технікою для навчання, громадських організацій і благодійних фондів, а також самозайнятих осіб. 

Партнерство з NeedsList

У листопаді 2022 року СпівДія стала імплементаційним партнером міжнародної ІТ-компанії NeedsList, що завдяки підтримці Google почала роботу в Україні.

NeedsList надає благодійним фондам, бізнесам та іншим організаціям платформу, що дозволяє здійснювати обмін гуманітарними ресурсами, а також залучати допомогу від іноземних організацій. Також, платформа надає можливість скористатись безкоштовною доставкою гуманітарних ресурсів в Україну. 

За короткий час функціонування платформи в Україні змогли акумулювати допомоги для 10 тис. кінцевих бенефіціарів.

Ірина Тулякова, співзасновниця проєкту:

«Пройшов рік і ми не можемо осягнути, як багато було зроблено за цей час. У ті перші дні війни проєкт став місцем підтримки не просто для всіх українців, а й для мене особисто. Ми починали невеличкою групою людей, а зараз нас понад 300 осіб у команді і тисячі волонтерів. За рік ми навчились сміливості, взаємопідтримки. Ми навчились швидко приймати рішення, бо від них залежить життя людей. Ми дізнались, як бути корисним одне одному, і коефіцієнт корисності продовжує зростати щодня». 

Рік СпівДії: як партнерство волонтерів, бізнесу та держави зʼєднує українців для допомоги один одному
Оцінити цей запис

Доставка квітів у Кропивницькому

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований