04 травня 2024, субота

“Щастя, коли твоя дитина посміхається”: для постраждалих від війни у Кропивницькому організували психологічний театр

Кропивницькі психологині Наталія Потапенко та Інга Кузнєцова організували для людей, які постраждали від війни, психологічний театр.

І перша зустріч під назвою “Чарівна крамничка” відбулася у затишному приміщенні Альтернативної школи КрОК, інформує кореспондентка сайту Златопіль.

Близько 15 учасників, які вимушено приїхали в Кропивницький з Мелітополя, Слов’янська, Куп’янська, Харкова, Щастя та інших тимчасово окупованих міст, долучилися до заходу.

“Психологічний театрце відновлення, пошук кола спілкування, відволікання від тяжких думок і занурення в ігровий світ, пошук себе в іншій ролі”, – розповідає психологиня ПМ “Інсайт” Інга Кузнєцова.

Під час двогодинної зустрічі було безліч емоцій: сльози, сміх, подив, регіт. Але найголовніше, що на цей час учасники забули про свої тривоги. Люди прийшли родинами, з дітьми та партнерами.

“Мені сподобалося найбільше те, що моя дитина розслабилася та посміхалася – для мене це найбільше щастя. Такі посиденьки в замкненому колі – це круто. Про себе скажу, що я можу щось вигадувати, але ніколи б не подумала, що зможу вийти на сцену перед людьми і щось демонструвати”, – розповідає пані Анна з Мелітополя.

Інга Кузнєцова та Наталія Потапенко вже півроку застосовують психологічний театр або метод психодрами в роботі з людьми, які зазнали травм від війни.

“Основна мета психодрами – це емоційна стабілізація, розморожування емоцій і пробудження внутрішньої дитини – спонтанної та творчої. Це є важливим ресурсом під час переживань складних життєвих подій. Ще дуже важливо, що люди починають спілкуватися, тому що ми соціальні і нам потрібна група. Перший психологічний театр ми з Інгою робили в Кропивницькому багато років тому і програвали питання, які хвилювали мешканців нашого міста, а зараз ми повернулися до цього формату, бо він дуже ефективний”, – каже кризова психологиня Наталія Потапенко.

Метод психодрами був створений під час Другої світової війни австро-американським психологом Якобом Морено. Мета психодрами — допомогти людині вирішити актуальні для неї проблеми. Ролями може служити будь-що, починаючи від людей і тварин, і до абстрактних понять та почуттів. Та ці ролі є важливими для людини в реальному житті. “Акторам” психодрами необов’язково мати акторський талант. Грати ролі може бути будь-хто, без винятків.

“Я очікувала що буде більш складно. Що будуть психологічні розбори, сльози, але все перейшло в казку і це навпаки відволікло від негативу і було дуже круто. Важко було зважитися, прийти до чужих людей і визнати що мені потрібне оточення, суспільство і контакт. І особливо ці обіймашки – вони дуже допомагають”, – каже харків’янка пані Світлана.

На занятті все починається дуже просто зі знайомства, дарування емоцій один одному, розслаблення м’язів. І поступово люди, які на початку були стривожені і зажаті, починають посміхатися, спілкуватися і, загалом розслабляються.

“За весь час, скільки ми проводимо заняття, люди які забули як сміятися, знову почали це робити. Театр дає можливість стати режисером і актором своїх історій, можна реалізувати свої фантазії, можна навіть програвати внутрішні конфлікти. Ми поступово вчимо людей способам саморегуляції, коли вони навчаються приводити себе до тями в складних ситуаціях. Це невелика психологічна просвіта”, –  розповідає пані Наталія.

Під кінець зустрічі три групи створювали свою казку, за допомогою чарівних предметів, які обрали раніше, і мали її продемонструвати. Всі чудово впоралися з цим завданням, а нові казки потрапили до живої книги “Кропивницькі казки сили”.

“Я вдруге працюю з цими психологами, перший раз ми теж створювали історії, але працювали з метафоричними картами. Після таких зустрічей розумієш, що не дивлячись на погане, що відбувається навкруги, потрібно налаштовувати себе на хороше, згадувати що було до війни, мріяти, більше спілкуватися з людьми, розкриватися”, – ділиться пані Людмила з Куп’янська.

Люди наповнилися приємними враженнями та світлими емоціями, а також завели нові знайомства.

“Дуже сподобалася обстановка, тренери, співдія з учасниками. Ми відволіклися, відпочили, і отримали багато корисного для себе. Є про що замислитися, я обов’язково буду на наступних заходах”, – каже пані Галина з міста Щастя.

За словами організаторів, такі заняття будуть проводитися систематично, зустрічі будуть відбуватися в різних форматах.

“Ми ще будемо долучати людей, адже це проект для всіх постраждалих від війни, яких у нас дуже багато. Він триватиме до травня місяця, а там ми можливо продовжимо в іншому форматі”, – розповіла пані Наталія.

Інформацію про наступні заходи можна знайти на сторінках психологиню у Фейсбуці.

Проєкт “Як почуваються в Кропивницькому внутрішньо переміщені особи?” реалізується ГО “Територія успіху” в межах проєкту “Спроможні та сильні”, що виконується Фондом Східна Європа за підтримки Швейцарії.

“Щастя, коли твоя дитина посміхається”: для постраждалих від війни у Кропивницькому організували психологічний театр
Оцінити цей запис

Доставка квітів у Кропивницькому

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований