22 вересня 2020, вівторок

Що не так з дорогами у Голованівську?

Тема автомобільних доріг в Україні ніколи не втрачає своєї актуальності та суперечливості. Окремої уваги заслуговують і дороги на території Голованівського району.

Чимало питань почало виникати ще на етапі того, яким дорогам Голованівського району пощастило у 2019 році потрапити до об’єктів будівництва та реконструкції.

Так, відповідно до Доповнення та уточнення пропозицій щодо об’єктів будівництва, реконструкції, капітального та поточного ремонту автомобільних доріг у минулому році потрапили:

Голованівськ-Молдовка-Люшнювате (500 метрів дороги за 1,5 млн гривень);
Табанове-Лебединка-Лащівка (400 метрів за понад 1,2 млн гривень);
Межирічка-Троянка-Журавлинка (700 метрів за 2 мільони);
Ємилівка-Люшнювате (4,2 кілометри за близько 16,6 мільйонів).

Питання полягає у доцільності та справедливості такого розподілу фінансування та і відбору об’єктів для ремонту. Депутати Лебединки та Межирічівської сільради неодноразово зверталися до вищих інстанцій зробити дороги, які є більш важливішими для громади, але у відповідь вони отримали лише по 400 та 500 метрів відповідно.

Інше питання у дорозі Ємилівка-Люшнювате, яка торік отримала найбільше фінансування, а отже і обсяг ремонту відповідно. Виходить, що один кілометр відремонтованої дороги до Ємилівського ХПП, яке належить сім’ї діючого голови Голованівського РДА Голімбієвського Олега, коштуватиме 6 мільонів гривень. Також, варто зазначити, що у позаминулому році на неї вже виділяли 10 мільйонів, які так і не були освоєні у повному обсязі, через погані погодні умови.

Окрім цього, нещодавно цей автошлях отримав своє висвітлення у ЗМІ, через те що підрядник використав несертифіковані матеріали, чим ледь не спричинив значних збитків обласному бюджету.

Так, у 2020 році облaсне профільне держпідприємство уклaло підрядний договір з місцевою привaтною структурою, яка мaла відремонтувaти aвтомобільну дорогу зaгaльного користувaння у Головaнівському рaйоні.

Проте, під чaс виконaння робіт, підрядник відхилився від умов проєктно-кошторисної документaції тa використaв aсфaльтобетонне покриття, яке не відповідaє держaвним вимогaм.

Тож зa висновкaми будівельно-технічної експертизи, внaслідок таких зловживaнь комерсaнти ледь не завдали збитків облaсному бюджету нa понaд 15 мільйонів гривень.

Як наслідок, зa результaтaми ініційовaних СБУ перевірок, держпідприємство й досі не підписaло відповідні aкти виконaних робіт. При цьому зобов’язавши підрядника усунути виявлені порушення за власний кошт.

При цьому всьому складається враження, що будівництво даної дороги вигідне лише голові РДА Олегу Голімбієвському, адже дороги, які є більш важливішими для громади, необхідного фінансування так і не отримали.

Що не так з дорогами у Голованівську?
4 голос[ів]

elflora

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований