28 березня 2024, четвер

Що означають “перевірки” земель із цінними надрами на Кіровоградщині (ФОТО)

Нещодавно в інформаційному просторі Кропивницького та області почали розповсюджуватися дані про те, що екологічну інспекцію не пустили перевірити ВАТ “Кіровоградський кар’єр”, яке попередньо було визнано банкрутом.

Про це повідомляє Прожектор, інформує Златопіль.

Заступник начальника обласної екологiчної iнспекцiї Юрiй Сисак у коментарі журналістам, повідомив:

“Спецiалiстiв iнспекцiї до перевiрки не допустили. Мотивували тим, що керiвництва немає, кар’єр не працює. Хоча коли ми там знаходилися, бачили автомобiлi, якi завантаженi щебеневою продукцiєю…”

Розібравшись у ситуації, виявляється, що справа набагато складніша, ніж може здаватися на перший погляд.

“Перевірки”, що “розсипаються” у судах.

Тема ВАТ “Кіровоградський кар’єр” час від часу піднімається у місцевих ЗМІ. Так, свого часу журналісти Стоп.кору знімали сюжет про те, на які маніпуляції вдаються окремі особи з метою отримати частину земель із цінними надрами у користування. 

Наразі ж важливо розуміти, чи доцільно говорити про підприємство “Кіровоградський кар’єр” як об’єкт перевірки, адже останнім рішенням Господарського суду визнано банкрутом, а отже не функціонує і перебуває у стані ліквідації. Наразі майно належить іншому підприємству, котре передало в оренду ТОВ “Гранітпромпереробка” дробарно-сортувальний комплекс. Фірма офіційно здійснює свою діяльність та має всі необхідні дозвільні документи.

У липні минулого року Державна екологічна інспекція України у Кіровоградській області прибула до села Соколівське з метою проведення планової перевірки території “Кар’єру”, проте, за словами очевидців, інспекторів цікавило не тільки питання наявності дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферу, а й вся фінансова документація.

З огляду на це, а також на відверте порушення процедури перевірки, керівництво підприємства звернулося до суду. Феміда їх позов задовольнила, визнавши протиправною постанову про накладення адміністративного стягнення на адресу директора ТОВ “Гранітпромпереробка”.

Варто зауважити, що на дату початку “планової” перевірки, Державною екологічною інспекцією України форма уніфікованого акту не була затверджена та оприлюднена на власному офіційному веб-сайті, як це передбачено чинним Законодавством.

У минулому році суд поставив крапку у спробі екоінспекторів перевірити територію (і не тільки) ТОВ “Гранітпромпереробка”, проте не надовго.

“Святе місце пустим не буває”

За інформацією, отриманою від представників ТОВ “Гранітпромпереробка”, третіми особами (в тому числі, установами) систематично здійснюються кроки задля перешкоджання нормальної діяльності підприємства.

Два незалежні один від одного джерела нам повідомили, “що в даній ситуації екоінспекція виступає механізмом у руках зацікавлених осіб, зокрема, силових структур. Робиться це задля здійснення тиску на бізнес, переслідуючи власні інтереси».

Землі з цінними надрами у селі Соколівка потрапили в епіцентр скандалу через, імовірно, спробу “скандального земельного рейдера” Цатуряна, який тимчасово одержав доступ до території гірничого відводу, користуючись правами АТОвців на отримання ними земельних ділянок.

Детальніше про це тут.

Керівники підприємства додають, що неодноразово відчували на собі посилену увагу з боку силових структур, а екологічна інспекція в даному випадку являє собою звичайний інструмент для досягнення їх мети.

Доручення Гончарука

Нещодавно за підписом Прем’єр-міністра Олексія Гончарука було сформовано перелік підприємств з усіх областей України (як комунальних, так і приватних), котрі нібито необхідно позапланово перевірити. За якими критеріями він формувався – невідомо. Зважаючи на це, деякі керівники підприємств відверто називають його “списком тих, з ким важко “домовитись”.

У розпорядженні редакції опинився цей перелік. Показово, що, наприклад, у Київській області планують перевірити лише два підприємства, у той час як у Кіровоградській – чотири.

Так, Держекоінспекція отримала доручення перевірити ВАТ “Кіровоградський кар’єр” і вчора, 11 лютого, виїхала у село Соколівське. Проте, зважаючи на попередній досвід, керівництво ТОВ “Гранітпромпереробка” не пустили інспекторів на територію підприємства, зауваживши, що в даному випадку знову порушується законність процедури. Наразі в цьому напрямку працюють юристи.

Що кажуть у ват “Кіровоградський кар’єр”?

Виявилось, що арбітражний керуючий ВАТ “Кіровогралський кар’єр” Ігор Стіфутін у 2019-му році вже направляв до Державної екологічної інспекції у Кіровоградській області відомості щодо визнання банкрутом вказаного підприємства (котре не здійснює жодної господарської діяльності).

Це означає, що у ВАТ “Кіровоградський кар’єр” відсутні працівники та посадові особи, про що не могли не знати еконіспектори.

Незважаючи на це, інспекція наполегливо здійснює кроки по допуску їх на підприємство, що підтверджує вчорашній візит у село Соколівка Кіровоградської області.

“Єдиний варіант, щоб зайти – це за рішенням суду. Ми будемо готувати повідомлення до правоохоронних органів про скоєння кримінального правопорушенн” – зазначав, зокрема, заступник начальника екологічної інспекції Юрій Сисак.

За словами представників ТОВ “Гранітпромпереробка”, підприємство працює законно і має всі дозвільні документи, котрі цікавили б екоінспекторів. Останні ж, на їх переконання, мають “діяти за процедурою та не ставати механізмом тиску на підприємство та дискредитувати його”.

У підтвердження своїх слів вони готові надати всю необхідну документацію, але за умови направлення офіційних звернень і проведення процедури, згідно чинного Законодавства:

“Чекаємо на офіційні документи з переліком чітко визначених питань, а не на “бандитські наліти” без попередження. Його навіть не надіслали поштою. 90-ті роки минули”, – прокоментували на підприємстві.

Що означають “перевірки” земель із цінними надрами на Кіровоградщині (ФОТО)
Оцінити цей запис

Доставка квітів у Кропивницькому

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований