20 квітня 2024, субота

Що таке Геловін та як його святкувати жителям Кіровоградщини?

Цими вихідними у світі відзначатимуть Геловін. У США та Ірландії його прийнято також називати Днем Всіх Святих. Як не крути, але це свято і досі є загадковим для українців, адже такої популярності як на заході воно ніколи не мало.

Редакція сайту Златопіль вирішила розібратися, що це за свято, як прийнято його святкувати та які символи воно має.

Почати хочеться з традиційного пояснення його появи.

Більшість істориків та дослідників вважають, що Геловін бере свій початок ще від кельтів. Своє свято жителі старого світу називали Сайман, або Савань. Так кельти відзначали завершення сільськогосподарських робіт та збирання урожаю. Вони вірили, що раз на рік, у цей магічний період мертві приходять до нашого світу та гуляють серед живих.

Пізніше кельтске свято, яке до речі тривало сім днів, збіглося з Днем Всіх Святих. Тож тепер до нас скоріш прийшла суміш цих двох урочистостей.

Окрім цього, існують припущення, що Геловін є чисто християнським звичаєм, який був сформований на заході. Але все ж першу теорію підтримує більше людей.

Відповідно до звичної нам картинки із фільмів, на Геловін діти вдягаються у тематичні костюми та гуляють від будинку до будинку у пошуках солодощів.

У багатьох країнах окремі вулиці перетворюються на імпровізовані парки, з прикрасами на будинках та світильниками з гарбузів.

Але такі речі, час від часу можна бачити і у наших реаліах, а от звичні для західних людей розваги, нам не притаманні.

Мало хто з українців готовий у прохолодну осінь зануритися головою до відра з водою, аби зловити у ньому яблуко та і посиденьки з лякливими історіями, в нас більше звичні у таборах та на природі.

А от що точно більшість з нас робила, так це переглядала класичні фільми жахів у компанії друзів та знайомих.

Після того, як ми вивчили популярні теорії виникнення Геловіну, ми вирішили також послухати думку священослужителів.

“Важко уявити Геловін без гарбузу зі страшним виразом обличчя. Однак, мало хто знає, що це не просто іграшка зі свічкою всередині. З цим символом пов’язана легенда про п’яницю на ім’я Джек, душею якого хотів заволодіти диявол, а коли пиятик все зрозумів то захотів домовитися з нечистим. Як наслідок чоловік не знайшов собі місце ні серед живих, ні серед мертвих. Кожному віруючому зрозуміло, що якщо це свято пов’язане з сатаною, то краще від нього відмовитися”, – зазначив отець Роман.

Своє занепокоєння висловив і пастор Олексій.

“Християнин не має відзначати цей день. Дивно навіть, чому багато хто думає, що воно пов’язане з вірою. Ускладнює все і відношення дітей. Дітлахи та молодь жартома починають грати зі злими силами. Для них це щось магічне і таємниче. Проте нічого позитивного у цьому немає. Святе писання однозначно дає відповідь, що померлі не можуть спілкуватися з живими”,- підкреслив священослужитель.

Свої плани на ці вихідні обговорюють і кропивничани.

Днями в одній з найбільших кропивницьких груп у Facebook користувач на ім’я Руслан закликав усіх відмовитися від святкування Геловіну та провести свій час з користю.

Під його дописом зібралося більше 100 коментарів, різних за своєю наповненістю.

Чимало коментаторів погодилися з автором та зазначили, що для православних християн Геловін не свято, однак більшість не побачила нічого поганого, аби той хто хотів святкував – святкував, і навпаки.

Були й ті хто згадав про Велесову ніч, що наслідує язичницькі обряди слов’ян, присвячуючи їх богові Велесу.

Святкується цей дійство, як Геловін, у ніч проти 1 листопада.

Воно виникло в середовищі неоязичників, а тому не є давнім святом, як це може здатися, на перший погляд. Це виглядає скоріш як аналог до американських, а не історичних традицій.

Велесова ніч 2020 - коли цього року - значення - що не можна робити

Від себе хочемо додати, що ми не закликаємо святкувати Геловін, або ж відмовлятися від нього. Кожен у праві сам вирішувати, як йому провести ці вихідні. Однак, очевидно, що поки істинно «американський» сценарій свята аж ніяк не близький українцям. Останні роки показали що зрушення є, але однозначно сказати у яку сторону – важко. Лише час покаже як це свято приживеться серед сучасних українців.

Що таке Геловін та як його святкувати жителям Кіровоградщини?
1 голос[ів]

Доставка квітів у Кропивницькому

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований