24 листопада 2020, вівторок

Школярам громади на Кiровоградщинi потрiбен автобус (ВIДЕО)

Катеринiвськiй громадi Кропивницького району потрiбен шкiльний автобус.

Про це йдеться у сюжетi Суспiльного, iнформує Златопiль.

За словами начальницi вiддiлу освiти Катеринiвської сiльської ради Яни Циби, два автобуси, якi пiдвозять майже двi сотнi школярiв, виконують 18 рейсiв на день.

“Хоча б один автобус нам потрiбен. Села вже приєднанi до громади, а школи потребуватимуть пiдвозу дiтей. Це Могутнє, Грузьке i Овсяникiвка”.

Шестикласниця Лiя Настасiєнко каже: щоранку до школи, яка знаходиться у селi Катеринiвка, їде шкiльним автобусом, це два кiлометри.

 “Зручно їздити автобусом, нiж ходити пiшки, бо взимку холодно, ожеледиця буває”.

У першому корпусi лiцею “Нова школа” у селi Катеринiвка навчаються 170 учнiв, 104 з них на заняття пiд’їжджають шкiльним автобусом .

Їздить шкiльним автобусом до лiцею восьмикласник Богдан Гурбiч. Пiд’їжджає ним, каже, коли на вулицi холодно.

“Якщо йти через Обознiвку, кiлометри три, але можна пiти коротшим шляхом – через кладку, то пiвтора кiлометра. Коли тепло, я переважно ходжу пiшки, але на автобусi все одно їжджу”.

У шкiльному автобусi – 25 мiсць для сидiння. Вiн обладнаний свiтловими маяками, на склi – налiпка “Обережно, дiти”. За кермом – водiй Леонiд Сiраченко. Говорить, щодня виконує вiсiм рейсiв – по чотири вранцi i пiсля обiду, це сто кiлометрiв.

“Цi автобуси 60-х рокiв випуску, вiн шумний, в ньому не тепло. Дiтей багато, i треба робити не один-два рейси, а три”.

Через карантин змiнили графiк пiдвозу дiтей, говорить заступниця директора лiцею Любов Вiтряченко. Вiн їздить на пiвгодини ранiше i робить три рейси, а не два, як було до карантину.

“Потрiбно, щоб стоячих мiсць не було, тому складали графiк так, щоб тiльки сидячi мiсця. Зранку вiн з семи годин починає звозити дiтей до лiцею, о 15.20 у нас закiнчуються заняття, автобус до 17:00 години розвозить дiтей”.

Школам областi потрiбно 34 автобуси – каже начальник обласного управлiння освiти Володимир Таборанський.

 “Це замiна функцiонуючих, тобто автобус є, але вiн виїздив свiй ресурс. Це десь у двох третинах випадкiв, i лише одна третина маршрутiв – це оптимiзацiя мережi: зникають класи в однiй школi, i дiтей треба пiдвезти в iншу школу, тому вкрай нагальною э потреба в 10 шкiльних автобусах”.

Школярам громади на Кiровоградщинi потрiбен автобус (ВIДЕО)
Оцінити цей запис

elflora

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований